Centrálne zásobovanie teplom. Čo vás najviac zaujíma? | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
Konferencia EES
Belimo 2

TOP 10 najčítanejších článkov o centrálnom zásobovaní teplom

Viete o tom, že v denníku Energie-portal.sk sa pravidelne venujeme problematike centrálneho zásobovania teplom?

TOP 10 najčítanejších článkov o centrálnom zásobovaní teplom

TOP 10

Prečítajte si, ktorých TOP 10 je u nás najčítanejších za ostatný rok:

  1. CZT alebo domové kotolne? Prax hovorí v prospech decentralizácie. Centrálne zásobovanie teplom má svoje výhody, no ekonomickejšia dodávka pre domácnosti to spravidla nie je.
  2. Dánsko drží nový svetový rekord v centrálnom zásobovaní teplom. Solárny park má pokryť jednu pätinu ročnej spotreby tepla 90 000 spotrebiteľov.
  3. Na rekonštrukciu rozvodov centrálneho zásobovania teplom je k dispozícii 130 miliónov eur. Na rekonštrukciu a obnovu rozvodov centrálneho zásobovania teplom je v aktuálnej výzve z Operačného programu Kvalita životného prostredia vyčlenených 130 miliónov €. Žiadosti je možné podávať priebežne.
  4. Objednávky tepla cez centrálne zásobovanie teplom naďalej klesajú. Objednané množstvo tepla cez sústavy CZT sa od roku 2012 znížilo o 22%. Skutočné dodávky tepla cez CZT však posledne mierne rastú, informoval ÚRSO.
  5. SZVT: Centrálne zásobovanie teplom sa pri zvýšenom odbere tepla oplatí ešte viac. Výrazný pokles teplôt na začiatku nového roku priniesol aj nárast spotreby tepla v slovenských domácnostiach.
  6. Domáce plynové kotly v Amsterdame nahradí centrálne vykurovanie. Hlavné mesto Holandska, v súlade s novou stratégiou vlády, chce znížiť závislosť na zemnom plyne do roku 2050.
  7. Decentralizované riadenie elektriny cez blockchain naberá reálne kontúry. Poprední dodávatelia energií v Európe testujú technológiu, ktorá má priniesť väčšiu flexibilitu siete a nižšie náklady.
  8. Centrálne zásobovanie teplom. Slovenská republika má rozvinutý systém centralizovaného zásobovania teplom (CZT), ktorý pokrýva viac ako 30 % celkovej spotreby tepla.
  9. Domová kotolňa. Ako a kedy nahradiť centrálny zdroj tepla? Alternatívny zdroj tepla môže priniesť významnú úsporu prevádzkových nákladov. Dôležité je to najmä tam, kde cena tepla z centrálneho zásobovania teplom (CZT) je veľmi vysoká. Poradíme vám, ako postupovať.
  10. Centrálne zásobovanie teplom v Trebišove je vo finále energetických projektov. Premena systému výroby tepla v teplárni v Trebišove na využívanie obnoviteľných zdrojov sa stala európskym finalistom súťaže energetických projektov.

Rebríčky TOP 10

A to nie je všetko. Ak si predplatíte náš denník, neujdú vám ani ďalšie najčítanejšie články z rôznych oblastí. Pozrite si prehľad TOP10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV v týchto oblastiach:

LEGISLATÍVA

TZB/HVAC

SOLÁRNA ENERGIA

ELEKTROMOBILITA

PLYN

ELEKTRINA

TEPELNÉ ČERPADLÁ

BIOPLYN

TERMOSTATY

VETERNÁ ENERGIAPredplatné

Poznáte, čo všetko obsahuje naše predplatné?

Za 99 € plus DPH získate na 1 rok:

Ako si nás predplatiť?

Naše predplatné si môžete objednať jednoducho online. Ak by ste však potrebovali objednávku sprocesovať cez svojho zamestnávateľa, alebo je pre Vás objednávanie online zložité, stačí si stiahnuť tento nový formulár (formát RTF) a zaslať nám ho vyplnený na e-mail: info@proenviro.eu.

Ďakujeme.Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Simulovali požiar aj zásah bleskom. V Jaslovských Bohuniciach preverili pripravenosť na havárie

Simulovali požiar aj zásah bleskom. V Jaslovských Bohuniciach preverili pripravenosť na havárie

Havarijné cvičenie „Pínia 2023“ preverilo pripravenosť havarijnej odozvy a splnilo zákonné požiadavky. Zúčastnilo sa na ňom 611 osôb.

Monitoring energetiky | 14. - 20. 9. 2023

Monitoring energetiky | 14. - 20. 9. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Nafta plánuje ťažiť ropu v novom vrte na Záhorí

Nafta plánuje ťažiť ropu v novom vrte na Záhorí

Ťažobná spoločnosť chce najskôr realizovať prieskumný vrt, ktorý odhalí využiteľné množstvo fosílneho paliva.