TOP 10 najčítanejších článkov o elektrine | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
Konferencia EES
Belimo 2

TOP 10 najčítanejších článkov o elektrine

Viete o tom, že v denníku Energie-portal.sk sa pravidelne venujeme problematike výrobe, dodávke a distribúcii elektriny?

TOP 10 najčítanejších článkov o elektrine

Nájdete ich aj v našej rubrike cena elektriny.

TOP 10

Prečítajte si, ktorých TOP 10 je u nás najčítanejších za ostatný rok:

  1. Dodávatelia elektriny v SR. Zoznam dodávateľov elektriny pre domácnosti pravidelne aktualizuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví ÚRSO. | 2.722 čitateľov
  2. Dodávatelia energií: K nákladom domácností na distribúciu elektriny v roku 2017. Združenie dodávateľov elektriny na príklade piatich reálnych odberov elektriny v domácnostiach poukázalo na podstatné zvýšenie koncovej ceny elektriny od roku 2017 na západnom Slovensku. | 2.318
  3. Západoslovenské domácnosti si pri väčšom odbere elektriny výrazne priplatia. Hoci regulačný úrad avizoval na budúci rok znižovanie cien elektriny, plynu aj tepla, Združenie dodávateľov energií dnes upozornilo, že domácnosti na západnom Slovensku určite nemajú dôvod na radosť. | 1.832
  4. Ktorí dodávatelia elektriny na Slovensku sú najväčší? Pozrite si štatistiku. Podiel najväčších dodávateľov, ZSE Energia, SSE a VSE, sa v posledných rokoch zmenšuje, na trhu však naďalej dominujú.  | 1.790
  5. Štruktúra ceny elektriny. Kam smerujú peniaze z uhradenej faktúry za elektrinu? Hoci za elektrinu dodanú do domácnosti platíme iba dodávateľovi, ten si zo zaplatenej sumy necháva len asi 6 % a zvyšok financií pokračuje spletitým systémom ďalej. Pripravili sme pre vás prehľad zloženia ceny elektriny. | 1.650
  6. Výrobcovia elektriny majú po rozhodnutí súdu o G-komponente viacero možností. Ústavný súd v rozhodnutí o G-komponente zdôraznil limity regulácie.
  7. Cena silovej elektriny klesá. Podpora OZE, KVET a uhlia cez TPS zdražuje. Kým ešte v roku 2012 tvorila tarifa za prevádzkovanie systému (TPS) len 10,86% koncovej ceny elektriny pre domácnosti, vlani to bolo už viac ako 18%. Podpora OZE, KVET a domáceho uhlia sa rokmi zvyšuje.
  8. Slovensko zaťažuje lacnú elektrinu vysokými daňami a poplatkami. S priemernou cenou vyše 100 eur/MWh pre podniky v roku 2015 SR patrila 9. najvyššia priečka v Európe.
  9. Holjenčík: Podpora obnoviteľných zdrojov nesmie tlačiť na ceny elektriny. Podporu pre výrobcov elektriny z obnoviteľných zdrojov energie (OZE) je podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví potrebné optimalizovať. Hospodárska súťaž v sieťových odvetviach stále neexistuje, tvrdí regulačný úrad.
  10. Elektrina je u nás najdrahšia z krajín V4. Ceny elektriny na Slovensku sú podľa najnovších údajov Eurostat-u vyššie než v Česku, Poľsku i Maďarsku. V porovnaní s celou EÚ sú však u nás ceny elektriny pod priemerom.

Rebríčky TOP 10

A to nie je všetko. Ak si predplatíte náš denník, neujdú vám ani ďalšie najčítanejšie články z rôznych oblastí. Pozrite si prehľad TOP10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV v týchto oblastiach:

LEGISLATÍVA

TZB/HVAC

SOLÁRNA ENERGIA

ELEKTROMOBILITA

PLYN
Predplatné

Poznáte, čo všetko obsahuje naše predplatné?

Za 99 € plus DPH získate na 1 rok:

Ako si nás predplatiť?

Naše predplatné si môžete objednať jednoducho online. Ak by ste však potrebovali objednávku sprocesovať cez svojho zamestnávateľa, alebo je pre Vás objednávanie online zložité, stačí si stiahnuť tento nový formulár (formát RTF) a zaslať nám ho vyplnený na e-mail: info@proenviro.eu.

Ďakujeme.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Simulovali požiar aj zásah bleskom. V Jaslovských Bohuniciach preverili pripravenosť na havárie

Simulovali požiar aj zásah bleskom. V Jaslovských Bohuniciach preverili pripravenosť na havárie

Havarijné cvičenie „Pínia 2023“ preverilo pripravenosť havarijnej odozvy a splnilo zákonné požiadavky. Zúčastnilo sa na ňom 611 osôb.

Monitoring energetiky | 14. - 20. 9. 2023

Monitoring energetiky | 14. - 20. 9. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Nafta plánuje ťažiť ropu v novom vrte na Záhorí

Nafta plánuje ťažiť ropu v novom vrte na Záhorí

Ťažobná spoločnosť chce najskôr realizovať prieskumný vrt, ktorý odhalí využiteľné množstvo fosílneho paliva.