Eversheds Sutherland
VSE
Belimo

TOP 10 najčítanejších článkov o plyne

Viete o tom, že v denníku Energie-portal.sk sa pravidelne venujeme problematike plynu a plynárenstva?

TOP 10 najčítanejších článkov o plyne

Foto: Dreamstime

Nájdete ich aj v našej rubrike zemný plyn.

Prečítajte si, ktorých TOP 10 je u nás najčítanejších za ostatný rok:

  1. Bioplynové stanice v SR. Zoznam zariadení na výrobu bioplynu na Slovensku | 2.396

  2. Je výhodnejší elektrický alebo plynový ohrev vody? Pri rekonštrukcii alebo výstavbe domu zrejme riešite dilemu, ako zabezpečiť priamy ohrev úžitkovej vody v domácnosti. Je výhodnejší elektrický alebo plynový ohrev? Čo všetko treba pri rozhodovaní zvážiť?

  3. Vlastníci bioplynových staníc v SR. Prinášame prehľad vlastníckej štruktúry majiteľov bioplynových staníc v SR. Tabuľka obsahuje zoznam BPS k 30.06.2014, vlastnícka štruktúra k 31.12.2014.

  4. Ktorí dodávatelia plynu na Slovensku sú najväčší? Rebríček vedú SPP a innogy. V segmente domácností sa podiel dominantného SPP za štyri roky stihol prepadnúť o 20 percentuálnych bodov. Pozrite si, aký trhový podiel majú jednotliví dodávatelia plynu na Slovensku.

  5. V Holandsku chcú zakázať plyn v domácnostiach. To nie je žart, tamojšia vláda plánuje postupne odstaviť jeho používanie pri varení a vykurovaní.

  6. Vývoj a súčasný stav budovania bioplynových staníc v SR. Výstavba bioplynových staníc stagnuje, pomôcť by mohla nová legislatíva. Článok vyšiel v mesačníku Odpadové hospodárstvo 2016/11.

  7. Prvé plynové tepelné čerpadlo už aj pre domy. Taliansky výrobca Robur ponúka novinku, model K18 vhodný do domov, hotelov, penziónov, či  menších komerčných objektov.

  8. Bosch predstavil nový rad plynových kondenzačných kotlov. Spoločnosť Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus predstavila 5. októbra nový rad plynových kondenzačných kotlov určených pre vykurovanie a ohrev teplej vody.

  9. Eurostat: Ceny elektriny a plynu pre domácnosti sa v minulom roku zvýšili. Na Slovensku ceny elektriny medzi druhou polovicou roka 2013 a druhou polovicou roku 2014 klesli o 9,2 %, naďalej sú však až 11. najlacnejšie v rámci EÚ. Česko je 5. mieste.

  10. Pripravuje sa novela zákona o podpore OZE. O biopalivách a skleníkových plynoch. Ministerstvo hospodárstva predložilo do medzirezortného pripomienkového konania novelu zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie.

Rebríčky TOP 10

A to nie je všetko. Ak si predplatíte náš denník, neujdú vám ani ďalšie najčítanejšie články z rôznych oblastí. Pozrite si prehľad TOP10 NAJčíTANEJšíCH čLáNKOV v týchto oblastiach:

LEGISLATÍVA

TZB/HVAC

SOLÁRNA ENERGIA

ELEKTROMOBILITA

Predplatné

Poznáte, čo všetko obsahuje naše predplatné?

Za 99 € plus DPH získate na 1 rok:

Ako si nás predplatiť?

Naše predplatné si môžete objednať jednoducho online. Ak by ste však potrebovali objednávku sprocesovať cez svojho zamestnávateľa, alebo je pre Vás objednávanie online zložité, stačí si stiahnuť tento nový formulár (formát RTF) a zaslať nám ho vyplnený na e-mail: info@proenviro.eu.

Ďakujeme.

Značky
plynzemný plyn

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Drevo, uhlie, pelety a brikety používa 190-tisíc domácností. SHMÚ zmapoval vykurovanie

Drevo, uhlie, pelety a brikety používa 190-tisíc domácností. SHMÚ zmapoval vykurovanie

Vykurovanie slovenských domácností zodpovedá za 13 % emisií v energetike. Tieto emisie momentálne legislatíva nereguluje.

Monitoring energetiky | 23. - 28. 11. 2023

Monitoring energetiky | 23. - 28. 11. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Ponúkajú investície do SPP. Na sociálnych sieťach úradujú podvodníci

Ponúkajú investície do SPP. Na sociálnych sieťach úradujú podvodníci

Ponuka na investíciu do SPP, ktorá sa objavila na sociálnych sieťach je podvod. Zlodeji môžu zneužiť citlivé údaje.