Veterná energia. Čo vás o nej najviac zaujíma? | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSDS
Belimo

TOP 10 najčítanejších článkov o veternej energii

Viete o tom, že v denníku Energie-portal.sk sa pravidelne venujeme problematike energie z vetra?

veterná energia

Foto: Energie-portal.sk

TOP 10

Prečítajte si, ktorých TOP 10 je u nás najčítanejších za ostatný rok:

  1. Veterné turbíny z 80. rokov nahradili modernými. Produkujú 50-krát viac energie. Spoločnosť innogy nahradila viac než 30-ročné veterné turbíny v holandskej veternej farme najmodernejšími zariadeniami. Vďaka efektívnejším technológiám farma produkuje násobne viac elektriny. | 825 čitateľov
  2. Ropné firmy začína zaujímať veterná energia, investujú do nej najmä v Európe. Ropa a veterná energia majú k sebe čoraz bližšie. Európske ropné spoločnosti ako Shell, Statoil či Dong investujú do veterných turbín na mori. Vidia v tom príležitosť na diverzifikáciu a intentívnejšie využitie oblastí, kde už dnes ťažia ropu. | 694
  3. V Anglicku spustili najväčšie veterné turbíny na svete. Jedno otočenie obrej turbíny bude vyrábať dostatok energie na zásobovanie jednej domácnosti na 29 hodín. Veterná energia z offshore farmy má pokrývať spotrebu celkovo 230 000 domácností. | 612
  4. Veterná turbína za cenu iPhonu bude vyrábať elektrinu pre celý dom niekoľko rokov. Indická startupová firma Avant Garde Innovations vyvinula nízkonákladovú veternú turbínu s výkonom 3-5 kWh elektrickej energie, čo postačuje na dennú spotrebu jedného domu. | 552
  5. Veterná energia môže dominovať v roku 2030. Hoci množstvo elektrickej energie, vyrobenej veternými elektrárňami vo svete, dosahuje podľa inštalovaného výkonu v súčasnosti zhruba úroveň atómovej energie, v roku 2030 to môže byť najvyužívanejší zdroj. | 401
  6. Veterná energia bude ťahúňom takzvanej modrej ekonomiky EÚ. Modrú ekonomiku EÚ, teda hospodárstvo v prímorských oblastiach a na mori, bude v nasledujúcich rokoch ťahať predovšetkým energetika. Taká je predpoveď Európskej komisie, ktorú zverejnila vo svojej najnovšej analýze.
  7. Podiel veternej energie a jej najväčší producenti. V roku 2009 presiahla výroba energie z vetra celosvetovo 250 miliard kilowatt hodín, čo je ekvivalent ročnej spotreby energie viac ako 22 miliónov domácností v USA.
  8. Dong Energy spustila testy novej generácie veterných turbín od spoločnosti Siemens. Dong Energy a Siemens Wind Power uzavreli dohodu, podľa ktorej Siemens dodá turbíny skúšobné veterné terbíny pre účely výskumu a vývoja veternej energetiky pre DONG Energy.
  9. V Anglicku vyrastie najväčšia offshore veterná farma sveta. Britská vláda definitívne odsúhlasila výstavbu veternej farmy na mori, ktorá by sa mala stať najvýkonnejším zariadením svojho druhu na svete. Projekt Hornsea Project Two je plánovaný v oblasti približne 100km od pobrežia severovýchodného Anglicka.
  10. Vzácnemu orlovi skalnému sa darí pri veternom parku v Škótsku. Dvadsať rokov trvajúci výskumný projekt potvrdil, že veterné turbíny parku Beinn an Tuirc nemajú negatívny dopad na populáciu chráneného orla skalného.

Rebríčky TOP 10

A to nie je všetko. Ak si predplatíte náš denník, neujdú vám ani ďalšie najčítanejšie články z rôznych oblastí. Pozrite si prehľad TOP10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV v týchto oblastiach:

LEGISLATÍVA

TZB/HVAC

SOLÁRNA ENERGIA

ELEKTROMOBILITA

PLYN

ELEKTRINA

TEPELNÉ ČERPADLÁ

BIOPLYN

TERMOSTATY
Predplatné

Poznáte, čo všetko obsahuje naše predplatné?

Za 99 € plus DPH získate na 1 rok:

Ako si nás predplatiť?

Naše predplatné si môžete objednať jednoducho online. Ak by ste však potrebovali objednávku sprocesovať cez svojho zamestnávateľa, alebo je pre Vás objednávanie online zložité, stačí si stiahnuť tento nový formulár (formát RTF) a zaslať nám ho vyplnený na e-mail: info@proenviro.eu.

Ďakujeme.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 19. - 25. 1. 2023

Monitoring energetiky | 19. - 25. 1. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Konferencia VYKUROVANIE sa v roku 2023 uskutoční v marcovom termíne

Konferencia VYKUROVANIE sa v roku 2023 uskutoční v marcovom termíne

Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia pozýva na 31. ročník medzinárodného odborného podujatia.

Opravovňa železničných vozňov inštaluje fotovoltiku na vlastné haly

Opravovňa železničných vozňov inštaluje fotovoltiku na vlastné haly

Strešná fotovoltická elektráreň pokryje v prvej fáze 6 % celkovej spotreby elektriny v podniku.