Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.
Pravidelný monitoring energetiky dostávajú predplatitelia denníkov Energie-portal.sk/Odpady-portal.sk/Voda-portal.sk do svojich e-mailových schránok denne v pracovných dňoch. Objednajte si tri denníky, dva monitoringy a jeden printový mesačník v cene 99 € + DPH za rok.
MONITORING ENERGIE | 08.04.2019
Verejná správa
OP KŽP
Oznam o zmene lehoty na vydávanie rozhodnutí RO o schválení ŽoNFP
ÚRSO
Zoznam dodávateľov elektriny a plynu poskytujúcich univerzálnu službu
Médiá
Galek: ÚRSO predraží Slovákom elektrinu o 140 miliónov. ÚRSO: Galek nemá elementárne znalosti | Energie-portal.sk | Predseda ÚRSO Ľubomír Jahnátek podľa poslanca Karola Galeka (SaS) pripraví Slovákov cez účty za elektriny o takmer 140 miliónov eur. Dôvodom má byť 95-percentá úľava z TPS pre štyri energeticky náročné podniky. ÚRSO tvrdí, že odberatelia, naopak, ušetria.
Dostavbe Mochoviec hrozí ďalšie predraženie a meškanie. SaS zvažuje trestné oznámenie | Energie-portal.sk | Expremiér Robert Fico podľa Richarda Sulíka v roku 2006 donútil Enel do dostavby tretieho a štvrtého bloku Mochoviec pod hrozbou zoštátnenia. (+VIDEO)
Z Jaslovských Bohuníc prepravili prvé parogenerátory. Misia EK Slovensko chváli | Energie-portal.sk | Slovensko sa podľa vedúceho misie Európskej komisie môže stať vzorom vo vyraďovaní jadrových elektrární s reaktorom.
Klepáč: OZE nemôžu byť cieľom, ale iba jedným z nástrojov dekarbonizácie | Energie-portal.sk | Slovensko je jednou z najmenej emisných energetík v EÚ. Napriek tomu musíme zvyšovať podiel OZE bez ohľadu na náklady, upozorňuje zástupca plynárenského odvetvia.
Tesla dodala v prvom štvrťroku 2019 o tretinu menej áut | Energie-portal.sk | V prvých troch mesiacoch tohto roka Tesla dodala svojim zákazníkom 63 000 vozidiel. Za celý rok firma aj napriek tomu plánuje dodať 360 až 400-tisíc áut.
V lete by mohli do tretieho bloku zavážať jadrové palivo | Venergetike.sk | Tretí blok Atómovej elektrárne Mochovce má za sebou úspešnú horúcu hydroskúšku.
Prvý mochovecký blok je odstavený | Venergetike.sk | V prvom jadrovom bloku Atómovej elektrárne Mochovce vymenia energetici asi jednu pätinu jadrového paliva.
Gabčíkovská elektráreň stále čaká na svoju generálku | Venergetike.sk | Vodohospodárskej výstavbe sa ani po roku a pol nepodarilo ukončiť tender na dodávateľa.
Proti smogu bojuje Londýn novým poplatkom pre autá | ČTK | Jeden poplatok už britská metropola má, pribudol ďalší.
MONITORING ENERGIE | 09.04.2019
Verejná správa
SIEA
Ako môžu poukážky využiť bytové domy v oblastiach, kde je vybudovaný systém centralizovaného zásobovania teplom
Médiá
Prechod na environmentálne udržateľnú a dostupnú energetiku stagnuje | Energie-portal.sk | Slovensko obsadilo v hodnotení energetickej transformácie 33. miesto.
Rakúska mimovládka zbiera podpisy proti Mochovciam. Podľa ÚJD šíri poplašné správy | Energie-portal.sk | Organizácia GLOBAL 2000 spochybňuje bezpečnosť nových jadrových blokov v Mochovciach a chce zabrániť ich spúšťaniu. Úrad jadrového dozoru SR (ÚJD) ubezpečuje, že nové bloky povolí spustiť, len ak bude garantovaná bezpečnosť.
V Mochovciach začala generálna odstávka prvého bloku | Energie-portal.sk | Počas odstávky, ktorá bude znamenať asi 4300 rôznych zákaziek, by mali vymeniť časť jadrového paliva a skontrolovať havarijné systémy. V marci kvôli poruche parogenerátora neplánovane odstavovali druhý blok.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť
chcem získať predplatné
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.