Rezonovala prognóza cien energií, ale aj dianie na spotovom trhu či Zelená domácnostiam.
O nové správy nebola v energetike núdza ani počas leta. V júli a auguste 2023 sme pre vás na Energie-portal.sk publikovali desiatky článkov, väčšinu z nich v plnom znení len pre predplatiteľov.
Podľa údajov Google Analytics si čitatelia Energie-portal.sk zobrazili naše články v priebehu júla a augusta celkovo 347 000-krát. Najväčšiu pozornosť vzbudila prognóza budúcoročných regulovaných cien energií – článok dosiahol 70-tisíc zobrazení a otvorilo si ho viac ako 60 000 unikátnych užívateľov.
Priniesli sme aj dva veľké rozhovory. V júli sme sa rozprávali s predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy (SEPS) Jaroslavom Vachom, v auguste s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Andrejom Jurisom.
Ktoré texty si však počas leta vyslúžili najväčšiu pozornosť čitateľov? Tu je prehľad našich desiatich najčítanejších článkov.
Trhové ceny energií síce poklesli, ale oproti predkrízovej úrovni sú stále podstatne vyššie.
Foto: Depositphotos
Zo zdrojov EÚ išla na nové prepojenia viac ako miliarda eur.
Foto: Energie-portal.sk
Pozreli sme sa, s akými cenami sa elektrina obchoduje na slovenskom dennom trhu v od začiatku roka. Situácia sa oproti vlaňajšku výrazne zmenila.
Foto: Depositphotos
Zelená energia je lacnejšia dnes a bude aj zajtra, tvrdia centrálni bankári. Ekonómovia upozorňujú na dekády trvajúcu infláciu.
Foto: Flickr (Solvency II Wire)
Dotačný program má pokračovať vďaka financiám z nových eurofondov. Technické požiadavky na podporované zariadenia sa zmenili.
Foto: Viessmann
K štátom, ktoré sú čistými exportérmi energie, sa pridalo aj Slovensko. Pozícia Nemecka sa po odstavení posledných atómiek zmenila.
Foto: Energie-portal.sk / Datawrapper
Štvrtý blok elektrárne Vogtle v USA bude celkovo šiestym reaktorom tejto technológie v komerčnej prevádzke vo svete.
Foto: Foto: Georgia Power Company
Batériu zapojíme aj do poskytovania podporných služieb, avizuje investor.
Foto: Depositphotos
Predbežné hodnotenie naznačuje, že ložisko obsahuje približne 48 TWh zemného plynu.
Foto: OMV
Zo všetkého plynu dovezeného do EÚ od začiatku roka 2023 pochádza z Ruska 8 %, ukazujú plynárenské dáta. Pri započítaní ruského LNG bol však podiel vyšší.
Foto: Depositphotos
Tip na záver
Chcete, aby vám nabudúce už nič dôležité neuniklo? Sledujte stránku Energie-portal.sk na sociálnych sieťach LinkedIN a Facebook, prihláste sa k odberu nášho e-mailového newslettra alebo si aktivujte zasielanie push notifikácii vo svojom internetovom prehliadači.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.