obchodovanie s emisiami Pozvánka na konferenciu: 5. Slovak Emission Trading V poradí piaty ročník konferencie o obchodovaní s emisnými povolenkami sa uskutoční v marci v Bratislave. Peniaze z predaja emisných kvót pôjdu naspäť na dotácie pre energetické a priemyselné podniky Novela zákona o obchodovaní s emisnými kvótami určuje, na aké opatrenia sa využijú prostriedky z Environmentálneho fondu. Stĺpček. Uhlíková daň z energií je nobelovské riešenie. Plní štátny mešec a nič nerieši Odporúčame Čo ak sa ukáže, že zdaňovanie fosílnych palív a zavádzanie emisných kvót nevedie k deklarovanému cieľu? No o to tu vôbec nejde. Cena emisných povoleniek vzrástla štvornásobne. Situácia je vážna, tvrdia teplári Teplári u našich západných susedov kvôli rastúcim nákladom bijú na poplatkoch. Žiadajú, aby sa situáciou v teplárenstve zaoberala česká vláda aj parlament. Emisné povolenky majú ťahať cenu elektriny nahor aj v ďalších rokoch Nemecká banka Berenberg zdvojnásobila prognózu ceny CO2 povoleniek pre rok 2019 na 45 eur za tonu. Cena CO2 povoleniek sa môže vyšplhať až na 100 eur/t do roku 2020 Nemecká banka očakáva, že cena emisných povoleniek bude rásť v dôsledku ich nedostatku v najbližších desiatich rokoch. Nie všetci súhlasia. Europarlament schválil smernicu o rýchlejšom znižovaní emisí CO2 Smernica má urýchliť znižovanie množstva emisných povoleniek na trhu, čím sa má zvýšiť ich cena a motivácia znižovať emisie. Zvýšené náklady sa negatívne dotknú aj oceliarskeho a chemického priemyslu. Obchodovanie s emisiami má byť prehľadnejšie. Novela zákona zavádza elektronizáciu Odporúčame Nahlasovanie emisií skleníkových plynov bude prebiehať elektronicky. Novelizovaný zákon o obchodovaní s emisnými kvótami z dielne envirorezortu má nastaviť systém transparentnejšie. Uhlíková daň oberie podniky o miliardy na zisku Politici prichádzajú na to, že zaviesť uhlíkovú daň nebude jednoduché. Parížska dohoda sa čoraz viac podobá na zdrap papiera a obchodovanie s emisiami je stále v troskách. Obchodovanie s emisiami prejde elektronizáciou, navrhuje envirorezort Ministerstvo životného prostredia plánuje novelizovať zákon o obchodovaní s emisnými kvótami a presadiť zmeny aj v zákone o Environmentálnom fonde. Čo všetko envirorezort navrhuje? Staršie články
Pozvánka na konferenciu: 5. Slovak Emission Trading V poradí piaty ročník konferencie o obchodovaní s emisnými povolenkami sa uskutoční v marci v Bratislave.
Peniaze z predaja emisných kvót pôjdu naspäť na dotácie pre energetické a priemyselné podniky Novela zákona o obchodovaní s emisnými kvótami určuje, na aké opatrenia sa využijú prostriedky z Environmentálneho fondu.
Stĺpček. Uhlíková daň z energií je nobelovské riešenie. Plní štátny mešec a nič nerieši Odporúčame Čo ak sa ukáže, že zdaňovanie fosílnych palív a zavádzanie emisných kvót nevedie k deklarovanému cieľu? No o to tu vôbec nejde.
Cena emisných povoleniek vzrástla štvornásobne. Situácia je vážna, tvrdia teplári Teplári u našich západných susedov kvôli rastúcim nákladom bijú na poplatkoch. Žiadajú, aby sa situáciou v teplárenstve zaoberala česká vláda aj parlament.
Emisné povolenky majú ťahať cenu elektriny nahor aj v ďalších rokoch Nemecká banka Berenberg zdvojnásobila prognózu ceny CO2 povoleniek pre rok 2019 na 45 eur za tonu.
Cena CO2 povoleniek sa môže vyšplhať až na 100 eur/t do roku 2020 Nemecká banka očakáva, že cena emisných povoleniek bude rásť v dôsledku ich nedostatku v najbližších desiatich rokoch. Nie všetci súhlasia.
Europarlament schválil smernicu o rýchlejšom znižovaní emisí CO2 Smernica má urýchliť znižovanie množstva emisných povoleniek na trhu, čím sa má zvýšiť ich cena a motivácia znižovať emisie. Zvýšené náklady sa negatívne dotknú aj oceliarskeho a chemického priemyslu.
Obchodovanie s emisiami má byť prehľadnejšie. Novela zákona zavádza elektronizáciu Odporúčame Nahlasovanie emisií skleníkových plynov bude prebiehať elektronicky. Novelizovaný zákon o obchodovaní s emisnými kvótami z dielne envirorezortu má nastaviť systém transparentnejšie.
Uhlíková daň oberie podniky o miliardy na zisku Politici prichádzajú na to, že zaviesť uhlíkovú daň nebude jednoduché. Parížska dohoda sa čoraz viac podobá na zdrap papiera a obchodovanie s emisiami je stále v troskách.
Obchodovanie s emisiami prejde elektronizáciou, navrhuje envirorezort Ministerstvo životného prostredia plánuje novelizovať zákon o obchodovaní s emisnými kvótami a presadiť zmeny aj v zákone o Environmentálnom fonde. Čo všetko envirorezort navrhuje?