Enesco

Obchodovanie s emisiami prejde elektronizáciou, navrhuje envirorezort

Ministerstvo životného prostredia plánuje novelizovať zákon o obchodovaní s emisnými kvótami a presadiť zmeny aj v zákone o Environmentálnom fonde. Čo všetko envirorezort navrhuje?

Obchodovanie s emisiami prejde elektronizáciou, navrhuje envirorezort
Foto: Fotolia

„Cieľom návrhu zákona je upraviť nahlasovanie vybraných údajov prostredníctvom elektronického systému, upraviť predaj ročne pridelených emisných kvót (AEA) a určiť nové spôsoby použitia výnosov z predaja AEA jednotiek,“ zhrnul zámer svojej novely rezort životného prostredia v materiáli s predbežnými informáciami o pripravovanej novele.

K obsahu celého materiálu ako i pripomienkami vznesením voči návrhu ministerstva sa dostanete pomocou odkazu, ktorý nájdete v závere článku.

Dokumentácia bude online

Elektronický systém má podľa predstáv ministerstva slúžiť na predkladanie správ o emisiách skleníkových plynov, správ o úrovni činnosti prevádzky, správ o overení a monitorovacích plánov. 

Novela zákona má pre účastníkov schémy obchodovania s emisnými kvótami taktiež ustanoviť povinnosť registrovať sa a predkladať tieto dokumenty prostredníctvom elektronického systému.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)