priemyselné emisie Ministerstvá ukázali stratégiu pre Modernizačný fond. Miliardy si rozdelia priemysel a energetika Stratégia počíta s novými schémami štátnej pomoci aj s podporou pre individuálne projekty. Európske firmy vlani vyprodukovali menej emisií ako pred pandémiou. Slovensko vybočuje Ak však očistíme slovenských producentov emisií o jeden veľký podnik a jeho dcérsku firmu, tak na Slovensku klesli emisie v porovnaní s rokom 2019 o takmer päť percent. Ministerstvo ukázalo nový zákon o ochrane ovzdušia. Počíta s množstvom zmien Zákon má zaviesť osobitné povoľovanie stacionárnych zdrojov znečisťovania ovzdušia. Samosprávy budú môcť v niektorých prípadoch prikázať pripojenie k CZT. Emisie od roku 2008 najviac klesli v energetike, v niektorých sektoroch sa takmer nezmenili Na Slovensku emisie vo viacerých odvetviach vzrástli. Envirofond našiel milióny eur pre priemysel, poskytne ich ešte v tomto roku, avizuje Budaj (VIDEO) Časť výnosov z predaja emisných kvót bude po novom rozdeľovať Modernizačný fond. Jeho prioritou bude teplárenstvo. Ako pomôcť priemyslu? Environmentálny fond rýchle riešenia nevidí (VIDEO) Odporúčame Envirofond posiela priemyslu menej peňazí, ako určuje zákon, upozorňuje šéf RÚZ. Hromadenie výnosov z emisných kvót vo fonde je kreatívne účtovníctvo, hovorí štátny tajomník rezortu financií. Zo stámiliónov za emisné kvóty sa firmám vracia zlomok. Budajov rezort chce meniť zákon Environmentálny fond vlani cez tzv. kompenzácie nepriamych nákladov rozdelil štyri milióny eur. Z dražieb emisných kvót zinkasoval zhruba šesťdesiatkrát viac. Martin Hollý: V priemysle máme najväčšie emisie, znižujeme ich však v energetike Pridávame nové ciele v oblasti obnoviteľných zdrojov, čo sa môže ukázať ako veľký problém, keďže Slovensko nemá problém emisnosti v energetike, ale má skôr problém s emisiami v priemysle. Zo stámiliónov za emisné povolenky štát vracia firmám minimum, Sulík to chce zmeniť O prerozdeľovaní peňazí z predaja emisií v súčasnosti rozhoduje ministerstvo financií v spolupráci s ministerstvom životného prostredia. Sulík: Prestaneme priamo finančne podporovať obnoviteľné zdroje Odporúčame Minister hospodárstva navrhuje hľadanie férového systému vracania príjmov z emisných povoleniek naspäť priemyselným podnikom. Staršie články
Ministerstvá ukázali stratégiu pre Modernizačný fond. Miliardy si rozdelia priemysel a energetika Stratégia počíta s novými schémami štátnej pomoci aj s podporou pre individuálne projekty.
Európske firmy vlani vyprodukovali menej emisií ako pred pandémiou. Slovensko vybočuje Ak však očistíme slovenských producentov emisií o jeden veľký podnik a jeho dcérsku firmu, tak na Slovensku klesli emisie v porovnaní s rokom 2019 o takmer päť percent.
Ministerstvo ukázalo nový zákon o ochrane ovzdušia. Počíta s množstvom zmien Zákon má zaviesť osobitné povoľovanie stacionárnych zdrojov znečisťovania ovzdušia. Samosprávy budú môcť v niektorých prípadoch prikázať pripojenie k CZT.
Emisie od roku 2008 najviac klesli v energetike, v niektorých sektoroch sa takmer nezmenili Na Slovensku emisie vo viacerých odvetviach vzrástli.
Envirofond našiel milióny eur pre priemysel, poskytne ich ešte v tomto roku, avizuje Budaj (VIDEO) Časť výnosov z predaja emisných kvót bude po novom rozdeľovať Modernizačný fond. Jeho prioritou bude teplárenstvo.
Ako pomôcť priemyslu? Environmentálny fond rýchle riešenia nevidí (VIDEO) Odporúčame Envirofond posiela priemyslu menej peňazí, ako určuje zákon, upozorňuje šéf RÚZ. Hromadenie výnosov z emisných kvót vo fonde je kreatívne účtovníctvo, hovorí štátny tajomník rezortu financií.
Zo stámiliónov za emisné kvóty sa firmám vracia zlomok. Budajov rezort chce meniť zákon Environmentálny fond vlani cez tzv. kompenzácie nepriamych nákladov rozdelil štyri milióny eur. Z dražieb emisných kvót zinkasoval zhruba šesťdesiatkrát viac.
Martin Hollý: V priemysle máme najväčšie emisie, znižujeme ich však v energetike Pridávame nové ciele v oblasti obnoviteľných zdrojov, čo sa môže ukázať ako veľký problém, keďže Slovensko nemá problém emisnosti v energetike, ale má skôr problém s emisiami v priemysle.
Zo stámiliónov za emisné povolenky štát vracia firmám minimum, Sulík to chce zmeniť O prerozdeľovaní peňazí z predaja emisií v súčasnosti rozhoduje ministerstvo financií v spolupráci s ministerstvom životného prostredia.
Sulík: Prestaneme priamo finančne podporovať obnoviteľné zdroje Odporúčame Minister hospodárstva navrhuje hľadanie férového systému vracania príjmov z emisných povoleniek naspäť priemyselným podnikom.