Enesco

Martin Hollý: V priemysle máme najväčšie emisie, znižujeme ich však v energetike

Pridávame nové ciele v oblasti obnoviteľných zdrojov, čo sa môže ukázať ako veľký problém, keďže Slovensko nemá problém emisnosti v energetike, ale má skôr problém s emisiami v priemysle.

Martin Hollý: V priemysle máme najväčšie emisie, znižujeme ich však v energetike
Generálny riaditeľ SPP - distribúcia Martin Hollý / Foto: Energie-portal.sk

Stanovovanie si vysokého percenta obnoviteľných zdrojov je nebezpečné pre efektivitu dekarbonizácie na Slovensku. Vzhľadom na celkové emisie by bolo efektívnejšie, keby sa hlavná pozornosť sústredila na priemysel. Aj o tomto probléme hovoril generálny riaditeľ SPP – distribúcia Martin Hollý na Jesennej konferencii SPNZ.

V článku sa ďalej dozviete:

  • ako pri prechode od uhlia prispel zemný plyn v posledných rokoch k zníženiu emisií,
  • za akých podmienok bude projekt kotlov na zemný plyn úspešný,
  • prečo je podľa M. Hollého výhodné prechádzať na zemný plyn,
  • ako je to s metánovými emisiami v plynárenskom sektore,
  • prečo M. Hollý vníma vodík ako perspektívny projekt do budúcnosti,
  • aký potenciál má biometán,
  • aké vplyvy bude mať balíček Fit for 55 pre dekarbonizáciu aj spoločnosť,
  • prečo môže byť stanovovanie vysokého percenta obnoviteľných zdrojov nebezpečné pre efektivitu dekarbonizácie na Slovensku.
Zostáva vám 91% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)