Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

SPP – distribúcia pre koronavírus mení spôsob odpočtu spotreby plynu

Odpočet spotreby nebudú vykonávať fyzickým odpočtom zamestnanci pošty. Číselný údaj z počítadla plynomera môžu odberatelia dočasne nahlasovať bezkontaktne sami.

odpočet spotreby plynu

Foto: Fotolia

SPP – distribúcia, a.s. pre pandémiu koronavírusu dočasne mení spôsob odpočet spotreby zemného plynu v rodinných aj bytových domoch.

Po novom nebudú odpočet spotreby zamestnanci Slovenskej pošty vykonávať fyzickým odpočtom, ale číselný údaj z počítadla plynomera môžu dočasne bezkontaktne nahlasovať sami odberatelia. Spoločnosť o tom informovala na sociálnej sieti. 

V súvislosti s aktuálnou krízou zaviedol obmedzenia aj dodávateľ zemného plynu SPP. Podrobnosti sme priniesli v tomto článku. O aktuálnych krokoch regulačného úradu čítajte viac tu.

Ako sa robia odpočty plynu?

V termíne do 25. dňa príslušného kalendárneho mesiaca môžu odberatelia nahlásiť sériové číslo meradla a údaj z čierneho poľa číselníka jedným z týchto spôsobov:

  • doručovateľovi Slovenskej pošty telefonicky/sms na tel. čísle uvedenom na ozname vyvesenom v konkrétnom vchode bytového domu,
  • cez infolinku Slovenskej pošty telefonicky na čísle 0850 122 413 alebo e-mailom odpoctyplynomerov@slposta.sk,
  • elektronicky prostredníctvom online formulára na webovej stránke SPP – distribúcie,
  • telefonicky na call centre SPP - distribúcie 0850 269 269,
  • prostredníctvom zákazníckej linky vášho dodávateľa zemného plynu.

V prípade, že SPP - distribúcia do 25. dňa príslušného kalendárneho mesiaca nezaeviduje nahlásený samoodpočet, distribučná spoločnosť ho bude musieť vykonať odhadom podľa typového diagramu.

„Samoodpočty vykonávate len v prípade, že ste v období svojho odpočtového cyklu. Váš odpočtový cyklus zistíte na faktúre ako Rxx, kde xx znamená mesiac. Samoodpočet je potrebné zadať do online formulára do 25. dňa kalendárneho mesiaca Vášho ročného odpočtového cyklu,“ doplnili plynári v aktualizovanej informácii.

„Pokiaľ bývate v bytovom dome, uvedené kontakty a termíny nájdete aj v Ozname vyvesenom na vchodových dverách. Pokiaľ bývate v rodinnom dome a meradlo spotreby je umiestnené na dostupnom mieste, zamestnanec Slovenskej pošty číselný údaj z číselníka odčíta štandardne bezkontaktne ako doposiaľ,“ vysvetlila SPP – distribúcia. 

V prípade domácností v rodinných domoch, ktoré nemajú meradlo spotreby umiestnené na dostupnom mieste, zamestnanec Slovenskej pošty obyvateľov domu vyzve, aby si údaj z číselníka odčítali sami a nadiktovali mu ho z bezpečnej vzdialenosti.

„Pokiaľ Vás nezastihne osobne, do poštovej schránky Vám vloží oznam s kontaktmi a spôsobmi kam a ako nahlásiť Váš samoodpočet,“ doplnila distribučná spoločnosť. 


Mohlo by vás tiež zaujímať: 


Operátori zákazníckej linky SPP - distribúcia sú odberateľom aj naďalej k dispozícii každý pracovný deň od 7.30 do 18.00 hod. Pri podozrení na únik plynu alebo inej poruche plynárenských zariadení však kontaktujte Poruchovú linku – Plyn na tel. č. 0850 111 727, ktorá funguje non-stop.

SPP – distribúcia je dcérskou spoločnosťou SPP Infrastructure, ktorej vlastníkmi sú štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP) a česká energetická skupina a Energetický a průmyslový holding (EPH). Okrem distribúcie zemného plynu ku koncovým odberateľom SPP – distribúcia zabezpečuje pripojenie k distribučnej sieti a taktiež meranie spotreby zemného plynu. 

Všetko o plyne


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Až tri štvrtiny obyvateľov Nemecka si myslí, že dosiahnutie tzv. „klimatickej neutrality“ v horizonte troch dekád je nepravdepodobné, vyplýva z prieskumu.

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

Centrum sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti vodíkových technológií. Teoretické poznatky má využívať pri navrhovaní a konštruovaní funkčných prototypov technológií a zariadení.