INNOGY
INNOGY
INNOGY

ZSE Energia zvýšila vlani zisk o polovicu oproti predchádzajúcemu roku

Vlani ohlásená transakcia medzi spoločnosťami RWE a E.ON sa týka aj slovenského trhu, no jej konkrétne dopady zatiaľ nie sú jasné.

ZSE Energia zvýšila vlani zisk o polovicu oproti predchádzajúcemu roku

Foto: ZSE

Spoločnosť ZSE Energia vlani dosiahla zisk vo výške takmer 15 miliónov eur, pričom tržby predstavovali 838 mil. eur, celkové vynaložené náklady 821 mil. eur. Manažment spoločnosti ZSE Energia, ktorá dodáva elektrinu a plyn na západnom Slovensku, hodnotí vlaňajší rok ako úspešný.

“Ekonomický boom v našej krajine prispel k tomu, že sme pokračovali v raste tak zákazníckej bázy, ako aj objeme dodávok oboch komodít. Podarilo sa nám udržať pozíciu najväčšieho dodávateľa elektriny, pri druhej komodite sme tretí najväčší na retailovom trhu,” uvádza spoločnosť vo výročnej správe.

Rozširovanie služieb

Rastúce ceny komodít, ktoré sa prejavujú aj na vyššej cene pre zákazníkov, majú pokračovať v nasledujúcom období. ZSE Energia chce preto ponúkať klientom produkty a služby s pridanou hodnotou. Vlani spoločnosť pokračovala v rozširovaní nekomoditných služieb, riešení pre inteligentnú domácnosť, pričom ponuku rozšírila o klimatizácie.

Najobľúbenejšou doplnkovou službou pre klientov spoločnosti bola vlani kompletná havarijná služba, kde ZSE Energia zabezpečuje odstraňovanie havárie elektrinu, plynu, vody a kúrenia do dvoch hodín. Náklady na opravu spotrebičov a náhradné diely hradí dodávateľ. Službu v roku 2018 využívalo 100-tisíc zákazníkov. Spoločnosť poskytuje aj inteligentné riešenia pre domácnosti, vrátane fotovoltických panelov, solárnych kolektorov, či inteligentného chladenia.

“Ekonomický boom na západnom Slovensku pre nás predstavuje veľké výzvy. Na jednej strane sa v tomto regióne koncentruje snaha konkurencie o získavanie nových kontraktov, zároveň aj zákazník je tu citlivejší na kvalitu servisu a úroveň služieb. Neustále preto posilňujeme oblasť starostlivosti o zákazníkov a zameriavame sa na sledovanie ich spokojnosti. Výsledky prieskumov nám ukazujú, že sa v tejto oblasti zlepšujeme,” konštatuje správa.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Máte dotáciu zo Zelenej domácnostiam II? Na inštaláciu zariadenia dostanete viac času

Máte dotáciu zo Zelenej domácnostiam II? Na inštaláciu zariadenia dostanete viac času

SIEA predlžuje platnosť vydaných poukážok na tepelné čerpadlá, fotovoltické panely, kotly na biomasu a slnečné kolektory o dva mesiace.

Výrobcovia zelenej energie o podporu neprídu, do novembra však musia uhradiť nedoplatky

Výrobcovia zelenej energie o podporu neprídu, do novembra však musia uhradiť nedoplatky

Novela zákona o podpore obnoviteľných zdrojov dala podporovaným výrobcom z „čierneho zoznamu ÚRSO“ druhú šancu.

Li-ion batérie chcú vyrábať už v budúcom roku. Tu sú prvé detaily o závode InoBat pri Trnave

Li-ion batérie chcú vyrábať už v budúcom roku. Tu sú prvé detaily o závode InoBat pri Trnave

Prvý veľký závod na lítium-iónové batérie na Slovensku bude vyrábať batérie pre elektromobily „na mieru.“ Zamestná viac ako 150 ľudí.