INNOGY
DTE
INNOGY

Vybavovať veci on-line je nie len trendom, ale nevyhnutnosťou. Aj v energetike

Východoslovenská distribučná hlási stabilne rastúci záujem o svoj distribučný portál eVSD.

online

Foto: Fotolia

Východoslovenská distribučná,a.s. (VSD) po viac ako 13 rokoch od spustenia distribučného portálu eVSD dosiahla métu 50 tisíc registrovaných používateľov.

"Potvrdila sa tak správnosť úvah o tom, že on-line svet je svetom budúcnosti. Už v čase vzniku portálu v roku 2007 sme vedeli, že jeho význam bude rásť," uviedla spoločnosť.

Portál eVSD je nenahraditeľným nástrojom pre viaceré skupiny používateľov. Medzi prvými pravidelnými partnermi VSD v on-line komunikácii boli výrobcovia elektriny, ktorí cez portál eVSD nahlasovali povinné údaje o vyprodukovanej elektriny. Rovnako oceňovaná je od samého začiatku funkcionalita informácií o plánovaných prerušeniach distribúcie elektriny.

"Postupne pribúdali ďalšie a ďalšie moduly. Spolu s nimi pribúdali aj registrovaní zákazníci a ďalší obchodní partneri. Dnes si bez portálu eVSD nevedia predstaviť každodennú prácu naši dodávatelia tovarov a služieb, projektanti ale aj dodávatelia elektriny," konštatuje VSD.

V posledných rokoch vzrástol význam portálu aj pre zákazníkov s odbernými miestami vybavenými inteligentnými meračmi spotreby. Vedia napríklad sledovať svoju spotrebu v 15-minútových intervaloch. Bez "papierovačiek," či osobnej návštevy vedia zákazníci požiadať nielen o nové pripojenie, ale aj ostatné procesy končiace vyjadrením technikov. Dokonca aj nakúpiť služby v eShope je možné z pohodlia domova.

"Končiaca korona kríza ukázala, že možnosť vybavovať veci on-line je nie len trendom, ale aj nevyhnutnosťou. Preto môžete v budúcnosti očakávať ďalšie skvalitňovanie a rozširovanie elektronických služieb," uzatvára VSD.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Konferencia VSE unIT prepojí svet IT s biznisom a energetickým priemyslom

Konferencia VSE unIT prepojí svet IT s biznisom a energetickým priemyslom

VSE unIT konferencia opäť prinesie svetových aj lokálnych odborníkov na inovácie a IT. Podujatie bude prebiehať od 9. do 11. júna.

OMV chce ťažiť ropu a plyn pri Nórsku, inštaluje fotovoltiku v Rumunsku

OMV chce ťažiť ropu a plyn pri Nórsku, inštaluje fotovoltiku v Rumunsku

Energetická spoločnosť získala povolenie na ťažobný vrt v Nórskom mori. Na čerpacích staniciach v Rumunsku inštaluje fotovoltické panely.

SPP - distribúcia znovu otvára zákaznícke kancelárie

SPP - distribúcia znovu otvára zákaznícke kancelárie

Svoje zákaznícke kancelárie SPP - distribúcia opätovne otvára od stredy 3. júna.