Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Vybavovať veci on-line je nie len trendom, ale nevyhnutnosťou. Aj v energetike

Východoslovenská distribučná hlási stabilne rastúci záujem o svoj distribučný portál eVSD.

online

Foto: Fotolia

Východoslovenská distribučná,a.s. (VSD) po viac ako 13 rokoch od spustenia distribučného portálu eVSD dosiahla métu 50 tisíc registrovaných používateľov.

"Potvrdila sa tak správnosť úvah o tom, že on-line svet je svetom budúcnosti. Už v čase vzniku portálu v roku 2007 sme vedeli, že jeho význam bude rásť," uviedla spoločnosť.

Portál eVSD je nenahraditeľným nástrojom pre viaceré skupiny používateľov. Medzi prvými pravidelnými partnermi VSD v on-line komunikácii boli výrobcovia elektriny, ktorí cez portál eVSD nahlasovali povinné údaje o vyprodukovanej elektriny. Rovnako oceňovaná je od samého začiatku funkcionalita informácií o plánovaných prerušeniach distribúcie elektriny.

"Postupne pribúdali ďalšie a ďalšie moduly. Spolu s nimi pribúdali aj registrovaní zákazníci a ďalší obchodní partneri. Dnes si bez portálu eVSD nevedia predstaviť každodennú prácu naši dodávatelia tovarov a služieb, projektanti ale aj dodávatelia elektriny," konštatuje VSD.

V posledných rokoch vzrástol význam portálu aj pre zákazníkov s odbernými miestami vybavenými inteligentnými meračmi spotreby. Vedia napríklad sledovať svoju spotrebu v 15-minútových intervaloch. Bez "papierovačiek," či osobnej návštevy vedia zákazníci požiadať nielen o nové pripojenie, ale aj ostatné procesy končiace vyjadrením technikov. Dokonca aj nakúpiť služby v eShope je možné z pohodlia domova.

"Končiaca korona kríza ukázala, že možnosť vybavovať veci on-line je nie len trendom, ale aj nevyhnutnosťou. Preto môžete v budúcnosti očakávať ďalšie skvalitňovanie a rozširovanie elektronických služieb," uzatvára VSD.


Diskusia (1)

  1. Bert27.08.2020 (19:00)
    Ja som si takto vybavil prevod ku slovakia energy. Nikam som ani nemusel a všetko si pošéfovali firmy mezi sebou... A hodne chodím aj na web kancelárie u slovakia energy... Takže online je super vec.

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

Centrum sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti vodíkových technológií. Teoretické poznatky má využívať pri navrhovaní a konštruovaní funkčných prototypov technológií a zariadení.

ČEZ sa zbavuje uhoľných elektrární v Poľsku

ČEZ sa zbavuje uhoľných elektrární v Poľsku

Energetická skupina má záujem predať celkovo päť dcérskych spoločností, ponechá si iba energetické služby.

Noví podpredsedovia ÚRSO sa ujali funkcií

Noví podpredsedovia ÚRSO sa ujali funkcií

Jozefa Mihoka a Milana Kubalu vystriedali Szabolcs Hodosy a Martin Horváth.