INNOGY
VSDS
INNOGY

VSD investuje do Sobraniec 400-tisíc

Primátor Sobraniec a zástupcovia spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) dnes slávnostne podpísali Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

VSD investuje do Sobraniec 400-tisíc

Foto: VSDS

Dokument je potvrdením obojstrannej snahy o spoluprácu a zrealizovanie rozvojových aktivít oboch partnerov na území mesta a jeho najbližšom okolí.

Ide predovšetkým o budovanie a rekonštrukciu technickej infraštruktúry, rozšírenie potrebných kapacít v distribučnej elektrickej sústave v súvislosti s potenciálom priemyselnej ale takisto individuálnej bytovej výstavby.

Memorandum je tiež vyjadrením obojstrannej podpory v ďalších aktivitách, ktoré môžu prospieť mestu Sobrance a jeho obyvateľom.

Spoločnosť VSD plánuje preinvestovať v meste a blízkom okolí približne 400-tisíc eur v priebehu troch rokov. Vzájomná spolupráca bude spočívať aj v zosúladení investičných aktivít oboch partnerov tak, aby boli čo najefektívnejšie a zároveň prípadné obmedzenia, v súvislosti s prácami, pre obyvateľstvo čo najmenšie.

„Cieľom investícií je kapacitne posilniť mesto, zrekonštruovať elektroenergetické zariadenia. Takisto je našou snahou, v prípadoch, kedy je to možné, ísť do podzemného variantu ukladania elektrického vedenia. Plánované investície sa dotknú najmä lokalít v uliciach Tyršová, Tibavská a Bernolákova. Súčasťou je aj rozšírenie elektrickej siete v časti Komárovce. Rekonštrukčné práce zrealizujeme aj na Švermovej ulici a na Sama Chalupku,“ špecifikoval riaditeľ divízie Sieťový obchod Ing. Jaroslav Hrušč. Investície sa dotknú predovšetkým napäťovej hladiny nízkeho napätia (NN).

J. Hrušč zároveň pripomenul, aká je spolupráca medzi samosprávou a investujúcou Východoslovenskou distribučnou pri niekoľkostotisícovom investičnom objeme dôležitá.

„Jednak kvôli efektivite, ale tiež, aby sa investície zosúladili časovo aj samotným predmetom rekonštrukcie alebo výstavby elektroenergetického uzla, s rozvojovým plánom mesta. Naším cieľom je maximálne zosúladiť strategické zámery mesta a minimálne zachovať, ideálne ešte zlepšiť estetickú stránku. V tomto prípade hovorím najmä o stavbách na uliciach Tyršova a Tibavská. Tam zdemontujeme vzdušné vedenie a prejdeme na podzemný variant,“ doplnil J. Hrušč.

Mesto Sobrance 400-tisícovú investíciu len víta. „Je veľmi málo investorov, ktorí sami ponúknu, že prispejú k rozvoju mesta. Sme veľmi radi, že sa nezabúda na východné Slovensko, ani na jeho okrajové časti. Pre nás je to cenné partnerstvo, keďže vďaka nemu aj Sobrance pribudnú do zoznamu miest pripravených na budúci rozvoj po stránke technickej infraštruktúry. Je to totiž základné kritérium, ktoré potenciálni investori prehodnocujú. Verím, že tieto investície naštartujú aj ďalšie aktivity v meste,“ uviedol primátor Ing. Pavol Džurina.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Airbus predstavuje lietadlá na vodíkový pohon

Airbus predstavuje lietadlá na vodíkový pohon

Spoločnosť Airbus chce do roku 2035 začať pasažierov prepravovať v troch modeloch lietadiel s nulovými emisiami. Vo Veľkej Británii uskutočnilo svoj prvý let komerčne dostupné lietadlo poháňané vodíkovými palivovými článkami.

ÚRSO po novom zverejňuje aj cenové návrhy, reguláciu cien to má stransparentniť

ÚRSO po novom zverejňuje aj cenové návrhy, reguláciu cien to má stransparentniť

Ako prvé ÚRSO zverejnil tri cenové návrhy v teplárenstve.

Ministerstvo chce kvôli ochrane vtáctva zmeniť podmienky pre zatepľovanie budov

Ministerstvo chce kvôli ochrane vtáctva zmeniť podmienky pre zatepľovanie budov

Nová vyhláška k stavebnému zákonu má zabrániť ničeniu hniezd pri zatepľovaní budov.