Volkswagen je najpredávanejší elektromobil na Slovensku v roku 2021 | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSDS
Belimo 2

Volkswagen je najpredávanejší elektromobil na Slovensku v roku 2021

Za prvé tri mesiace tohto roku sa predalo menej elektrických vozidiel ako pred rokom. Stúpol záujem o autá s hybridným pohonom.

Volkswagen je najpredávanejší elektromobil na Slovensku v roku 2021

Foto: Energie-portal.sk

Najviac elektromobilov na Slovensku v prvých troch mesiacoch roku 2021 predala automobilka Volkswagen. Modely ID.3, e-Golf alebo e-Up! si zakúpilo celkovo 29 záujemcov, čo je dvakrát viac než pred rokom.

Ako informuje denník Pravda na základe údajov Zväzu automobilového priemyslu SR, celkovo sa od januára do konca marca tohto roku predalo 156 elektromobilov. Tento počet predstavuje o 10 vozidiel menej ako v rovnakom období roku 2020.

Druhou najpredávanejšou značkou čisto elektrických áut je KIA. Juhokórejská automobilka ponúka modely e-Niro a e-Soul, ktoré si našli 18 nových majiteľov. Oproti vlaňajšku je to pokles o šesť kusov.

Po pätnásť elektromobilov predali zhodne tri značky: Fiat (vlani v rebríčku ani nefiguroval), Škoda (vyše polovičný medziročný pokles) a luxusné Porsche (nárast z troch kusov pred rokom). Viac ako 10 batériových elektrických vozidiel predali ešte značky Peugeot a Mercedes-Benz.

Na rozdiel od batériových elektromobilov rástol predaj hybridných plug-in vozidiel, kombinujúcich elektrický a spaľovací pohon. Za prvý kvartál 2021 sa predalo 238 kusov, čo je 50 % medziročný nárast.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový mesačník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

OĽaNO chce ďalšiu daň. Podnikatelia odmietajú ďalšie straty investícií

OĽaNO chce ďalšiu daň. Podnikatelia odmietajú ďalšie straty investícií

Poslanec za OĽaNO Milan Vetrák predložil v októbri na rokovanie parlamentu novelu zákona č. 235/2012 Z. z. o osobitnom odvode z podnikania v regulovaných odvetviach.

Zdražel plyn, biomasa aj uhlie. Niektorých teplárov sa to však netýka, ceny výrazne nezvýšia

Zdražel plyn, biomasa aj uhlie. Niektorých teplárov sa to však netýka, ceny výrazne nezvýšia

Tlak na koncové ceny tepla závisí od toho, z čoho teplárne vyrábajú teplo. Regulačného úradu a firiem sme sa pýtali na nárast vstupných nákladov v teplárenstve.

Švajčiarsko zakáže používať elektromobily, aby sa vyhlo black-outu

Švajčiarsko zakáže používať elektromobily, aby sa vyhlo black-outu

V prípade hroziaceho nedostatku elektriny sa obmedzí nabíjanie elektrických vozidiel, zatvoria obchody, štadióny, či divadlá.