VSDS
INNOGY
INNOGY

Viessmann tretí rok po sebe zlomil rekord, vlani dosiahol obrat 2,65 miliardy eur

Najväčší rast Viessmann zaznamenal na trhoch v Číne, východnej a juhovýchodnej Európe, Severnej Amerike, Fínsku, Švédsku, Rakúsku a Holandsku.

Viessmann

Foto: Viessmann

Skupina Viessmann, medzinárodný výrobca vykurovacích, priemyselných a chladiacich systémov, v roku 2019 dosiahla obrat 2,65 eur. V porovnaní s predošlým rokom 2018 (2,49 miliardy eur) to predstavuje nárast o 6,4 %. Viessmann tak potvrdil rastový trend už tretí rok po sebe.

Rast v Číne, Európe aj Severnej Amerike

„Napriek zložitému prostrediu na trhu sme v roku 2019 stále dokázali významne rásť. To je predovšetkým výsledok jasného zamerania spoločnosti a konzistentného uplatňovania jasnej stratégie,“ povedal šéf skupiny, Prof. Dr. Martin Viessmann.

Prof. Dr. Martin Viessmann (vpracov) a Max Viessmnn (vľavo). Foto: Viessmann

Nemecký rodinný podnik v roku 2019 zväčšil svoj trhový podiel najmä na svojich strategických trhoch v zahraničí. Dvojnásobný percentuálny rast skupina dosiahla v Číne, Severnej Amerike, východnej a juhovýchodnej Európe, rovnako ako vo Fínsku, Švédsku, Rakúsku a Holandsku.

„Vďaka našej schopnosti konať rýchlo, robiť nebyrokratické rozhodnutia a držať sa dlhodobej investičnej stratégie, sme úspešne pokračovali v rastovej ceste, na ktorú sme sa vydali pred štyrmi rokmi,“ uviedol Dr. Ulrich Hüllmann, finančný riaditeľ skupiny Viessmann.

Vykurovanie ponúkajú aj ako „službu“

V oblasti výroby Viessmann vlani pokračoval v trende posilňovania segmentu vysoko efektívnych tepelných čerpadiel, ktorých predaj medziročne vzrástol o 24 %. V prípade vykurovacích systémov založených na palivových článkoch skupina zvýšila predaj o 25 %.

Rast v oblasti služieb ťahala predovšetkým ponuka „vykurovania ako služby,“ teda prenájom vykurovacích systémov namiesto ich predaja. V tomto segmente Viessmann medziročne posilnil dokonca o viac ako 100 %.

Výrobný závod Viessmann v nemeckom Allendorfe. Foto: Viessmann

„Transformácia energetiky a budov, ako aj digitalizácia, predstavujú najväčšie príležitosti v histórii našej firmy. Pod tlakom klimatickej zmeny si musíme klásť otázku, koľko toho chceme urobiť dnes pre generácie zajtrajška,“ podotkol Max Viessmann, ktorý sa s Prof. Dr. Martinom Viessmannom podieľa na riadení spoločnosti.

„Viac ako 12 000 členov našej rodiny a niekoľko tisíc partnerov po celom svete každý deň prispievajú k nášmu spoločnému cieľu: vytvárať životný priestor pre generácie, ktoré prídu po nás,“ doplnil.

Skupina Viessmann je jedným z medzinárodných výrobcov vykurovacích, priemyselných a chladiacich systémov. Táto rodinná firma bola založená v roku 1917 a k dnešnému dňu zamestnáva viac ako 12 300 pracovníkov.

S 22 výrobnými závodmi v 12 krajinách, 68 zastúpeniami v 31 krajinách ako aj 120 predajnými spoločnosťami je Viessmann medzinárodným hráčom. Približne 44 % obratu spoločnosti pripadá na Nemecko, zvyšok na zahraničné trhy. 

VIESSMANN
  


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Štátni plynári sú po rokoch v zisku. Minister Sulík a šéf SPP Urban ukázali čísla (VIDEO)

Štátni plynári sú po rokoch v zisku. Minister Sulík a šéf SPP Urban ukázali čísla (VIDEO)

Rozvojové projekty SPP počítajú aj s biometánom, SPP je tesne pred podpisom dohody s Brantnerom. V hľadáčiku spoločnosti je aj skvapalnený zemný plyn (LNG), M. Urban nevylučuje, že SPP postaví vlastný skvapaľňovač.

Globálny dopyt po plyne v roku 2021 zlomí rekord, trh ale bude krehký, očakáva IEA

Globálny dopyt po plyne v roku 2021 zlomí rekord, trh ale bude krehký, očakáva IEA

Udalosti uplynulej zimy na trhu so zemným plynom vytvorili silné napätie medzi ponukou a dopytom.

Príspevky na tepelné čerpadlá a fotovoltiku idú v roku 2021 na dračku, SIEA rozdá ďalšie

Príspevky na tepelné čerpadlá a fotovoltiku idú v roku 2021 na dračku, SIEA rozdá ďalšie

O príspevok z projektu Zelená domácnostiam II požiadalo od začiatku roka 2021 viac ako 4 700 žiadateľov.