Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Viessmann otvoril v Číne nový závod na plynové kotly

Spoločnosť vidí na čínskom trhu obrovský potenciál. Súčasťou nového výrobného závodu je aj centrum pre výskum a vývoj.

Viessmann

Foto: Viessmann

V čínskom meste Pinghu v blízkosti metropoly Šanghaj Viessmann slávnostne otvoril nový výrobný závod na nástenné plynové kotly. Spoločnosť tu okrem továrne s rozlohou 12 000 m2 vybudovala tiež centrum pre výskum a vývoj nových technológií a služieb.

Viessmann je prítomný na čínskom trhu už viac ako 20 rokov. Nový závod sa nachádza v jednom z najpriemyselnejších regiónov Číny v blízkosti partnerov a dodávateľov spoločnosti.

VIESSMANN

"Na čínskom trhu vidíme obrovský potenciál a rozhodli sme sa tu rozšíriť svoje produkčné kapacity," uviedol pri otváraní nového závodu riaditeľ Viessmann Group, Prof. Dr. Martin Viessmann. "Vďaka blízkosti k partnerom, zákazníkom a dodávateľom, ktorú sme teraz získali, budeme schopní zásobovať trh ešte efektívnejšie."

Foto: Prof. Dr. Martin Viessmann

"Čína je jedným z najdôležitejších trhov na svete, nielen pre individuálne vykurovacie systémy, ale aj pre inovatívne a pohodlné bývanie," doplnil jeho syn a spoluriaditeľ spoločnosti Max Viessmann. "Chceme z týchto príležitostí vyťažiť čo najviac."

Výroba nástenných plynových kotlov v novom čínskom závode Viessmannu má postupne rásť. Spoločnosť v strednodobom horizonte počíta so zvýšením produkčných kapacít z jednej na tri výrobné linky. 

ZDROJ: Viessmann


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Až tri štvrtiny obyvateľov Nemecka si myslí, že dosiahnutie tzv. „klimatickej neutrality“ v horizonte troch dekád je nepravdepodobné, vyplýva z prieskumu.

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

Centrum sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti vodíkových technológií. Teoretické poznatky má využívať pri navrhovaní a konštruovaní funkčných prototypov technológií a zariadení.