INNOGY
VSDS
INNOGY

ÚRSO ukončuje vydávanie cenových rozhodnutí podľa novej vyhlášky

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví v súčasnosti ukončuje vydávanie cenových rozhodnutí podľa novej vyhlášky o elektroenergetike. Cenové rozhodnutia sú účinné od 1. januára 2017, tvrdí regulátor.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví

Foto: redakcia- archív

"Pre všetkých odberateľov platia v roku 2017 ceny na úrovni roka 2016, a to od 1. januára 2017. V prípade vyúčtovacích faktúr, ktoré obsahujú aj obdobie mesiacov január, prípadne aj február roku 2017, by mali dodávatelia na základe nových cenových rozhodnutí vystaviť odberateľom opravné faktúry, resp. dobropisovať rozdiel v cene," uviedol regulátor.

Ak odberatelia vyúčtovacie faktúry, ktoré obsahujú aj vyúčtovanie reálnej spotreby za január, prípadne aj február 2017 nezaplatia a dodávateľ im obratom nevystaví opravnú vyúčtovaciu faktúru, úrad ich vyzýva, aby sa naň obrátil. ÚRSO však nemá zákonnú právomoc vstupovať do obchodných vzťahov medzi dodávateľom a odberateľom.

"Všetci odberatelia, ktorí svoje vyúčtovacie faktúry a prípadne aj preddavkové platby  už zaplatili, v žiadnom prípade nebudú poškodení, keďže prípadný rozdiel im bude zúčtovaný v nasledujúcej vyúčtovacej faktúre," uviedol ďalej ÚRSO.

V retroaktivite vlastných rozhodnutí ÚRSO problém nevidí. Pred mesiacom vydal špeciálne usmernenia pre dodávateľov, ako v neprehľadnej situácii postupovať. 

ZDROJ:

Tlačová správa ÚRSO


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 23. - 28. 10. 2020

Monitoring energetiky | 23. - 28. 10. 2020

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Ministerstvo pripravuje novú vyhlášku o ochrane prírody a krajiny

Ministerstvo pripravuje novú vyhlášku o ochrane prírody a krajiny

Vyhlášku, ktorou sa vykonáva zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny, chce envirorezort predložiť na pripomienkovanie v priebehu novembra.

Ochranári spustili kampaň za odstránenie bariér na slovenských riekach

Ochranári spustili kampaň za odstránenie bariér na slovenských riekach

Zbytočné prehradenia riek podľa WWF Slovensko zhoršujú stav slovenských vôd.