Eversheds Sutherland
VSDS
INNOGY

Správcovské organizácie spolupracujú na zmene legislatívy pre rozpočítavanie nákladov na teplo a teplú vodu

Každodenná prax s legislatívou rozpočítavania nákladov ukazuje nedostatky, tvrdí Asociácia rozpočítavateľov nákladov tepla a vody Slovensko.

rozpočítavanie nákladov na teplo a teplú vodu

Foto: ista Slovakia

Asociácia rozpočítavateľov nákladov tepla a vody Slovensko (ARTAV Slovensko) vyzvala správcovské organizácie na spoluprácu na tvorbe novej legislatívy pre oblasť rozpočítavania nákladov tepla a teplej vody.

“Zmyslom a účelom rozpočítavania nákladov by malo byť férové a spravodlivé prerozdelenie spoločných nákladov medzi vlastníkov bytov. Každodenná prax s legislatívou rozpočítavania nákladov tepla a teplej vody nám však ukazuje svoje nedostatky. Teraz je ten správny čas na zmenu,” uvádza sa vo vyhlásení ARTAV Slovensko.

Preto vznikla iniciatíva spojiť sily a vytvoriť pracovnú skupinu, v ktorej okrem ARTAV Slovensko budú zastúpené aj najsilnejšie správcovské organizácie na Slovensku. Dňa 8.10.2020 ARTAV Slovensko adresoval výzvu na spoluprácu v oblasti legislatívy rozpočítavania tepla a vody všetkým relevantným správcovským organizáciám a združeniam na Slovensku.

Výzvu na spoluprácu prijali všetky oslovené organizácie a tím pre tvorbu novej legislatívy dnes tvoria Asociácia rozpočítavateľov tepla a vody Slovensko, Slovenský zväz bytových družstiev, Združenie bytového hospodárstva na Slovensku, Združenie správcov a užívateľov nehnuteľností, Združenie pre lepšiu správu bytových domov, Združenie spoločenstiev vlastníkov bytov na Slovensku.

“V najbližších dňoch sa aktivujú pracovné skupiny na riešenie konkrétnych problémov a začne sa práca na príprave podkladov, ktoré by mali pomôcť Ministerstvu hospodárstva Slovenskej republiky pri tvorbe novej a spravodlivejšej legislatívy,” hovorí Dušan Slobodník, predseda rady ARTAV Slovensko.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Rozkrádanie je najmenší problém, v Mochovciach je ohrozená bezpečnosť, hovorí šéf SIS

Rozkrádanie je najmenší problém, v Mochovciach je ohrozená bezpečnosť, hovorí šéf SIS

Tajná služba podľa jej nového riaditeľa v minulosti opakovane upozorňovala najvyšších štátnych predstaviteľov na zanedbávanie bezpečnosti pri dostavbe jadrovej elektrárne Mochovce.

Z Mochoviec prepravili 150 palivových článkov vyhoretého jadrového paliva

Z Mochoviec prepravili 150 palivových článkov vyhoretého jadrového paliva

Železničný transport sprevádzali ozbrojené zložky.

Zo Zelenej domácnostiam II pôjdu ďalšie dotácie na biomasové kotly a slnečné kolektory

Zo Zelenej domácnostiam II pôjdu ďalšie dotácie na biomasové kotly a slnečné kolektory

Na inštaláciu zariadení budú mať domácnosti päť mesiacov.