Eversheds Sutherland
VSDS
Belimo 2

Prezidentka vybrala nového člena Regulačnej rady ÚRSO. Bude ním Andrej Ochotnický

Andrej Ochotnický bol do roku 2017 členom dozornej rady ZSE Energia, neskôr pôsobil alebo konateľ alebo spoločník vo viacerých firmách.

Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová / Foto: Zuzana Čaputová Facebook

Regulačná rada, orgán Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý okrem iného rozhoduje o odvolaniach voči prvostupňovým rozhodnutiam ÚRSO a podieľa sa na celkovej koncepcii regulácie v sieťových odvetviach, bude mať nového člena. Stane sa ním Andrej Ochotnický.

Andrej Ochotnický je jedným z dvoch kandidátov, ktorých prezidentke Zuzane Čaputovej na návrh ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) predložila vláda.

O vymenovaní A. Ochotnického do funkcie informovala kancelária prezidentky dnes, 30. apríla 2021. Novým členom Regulačnej rady sa A. Ochotnický stane s účinnosťou od soboty 1. mája.

Regulačná rada má mať podľa zákona o regulácii v sieťových odvetviach šesť členov, ktorých vymenúva hlava štátu, a to tak, aby traja členovia rady boli vymenovaní na návrh Vlády SR a traja na návrh Národnej rady SR. Až do vymenovala A. Ochotnického však Regulačná rada fungovala len v päťčlennom zložení.

Kto je Ján Vančo?

Andrej Ochotnický bol v rokoch 2012 - 2017 členom dozornej rady spoločnosti ZSE Energia, a.s. a neskôr pôsobil ako konateľ alebo spoločník vo viacerých firmách.

Okrem iného je jediným vlastníkom a konateľom v spoločnosti 2HYDRO s.r.o., ktorá sa usiluje o výstavbu dvojice malých vodných elektrární na Ipli, ako aj vo firme 24h oil s.r.o., ktorá postavila samoobslužnú čerpaciu stanicu, prevádzkuje ju a plánuje stavať ďalšie podobné čerpačky.

Ako predseda predstavenstva zároveň pôsobí v spoločnosti Eco Power a.s. (v likvidácii), ktorá vykonala developmnent päťmegawattovej plynovej kogeneračnej elektrárne a následne projekt odpredala strategickému investorovi.

Jedno miesto sa uvoľní už v júni 2021

Regulačnú radu aktuálne okrem novovymenovaného A. Ochotnického tvoria Ján Ďuriš (predseda), Milan Krajčovič, Juraj Doležal, Sylvia Beňová a Miroslav Dudlák. 

Ako posledný radu od 1. augusta 2020 doplnil M. Dudlák, ktorého do funkcie vymenovala prezidenta Zuzana Čaputová ako jedného z dvoch kandidátov navrhnutých parlamentom.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Jadrový dozor povolil spustenie tretieho bloku Mochoviec a predčasné užívanie stavby

Jadrový dozor povolil spustenie tretieho bloku Mochoviec a predčasné užívanie stavby

Slovenské elektrárne sú pripravené zavážať jadrové palivo do reaktora hneď, ako povolenia nadobudnú právoplatnosť. Minister Sulík očakáva námietky z Rakúska.

Firmy sľúbili Sulíkovi nižšiu spotrebu energie. Je to kontinuálny boj, tvrdí šéf jednej z nich (VIDEO)

Firmy sľúbili Sulíkovi nižšiu spotrebu energie. Je to kontinuálny boj, tvrdí šéf jednej z nich (VIDEO)

Energetická efektívnosť je o ekonomike aj životnom prostredí, zhodli sa šéfovia Mondi SCP, OFZ a Slovnaftu. S ministrom hospodárstva podpísali dohodu o znížení spotreby elektriny.

Čo so stámiliónmi eur z emisných kvót? Sulík rokuje s Budajom, Budaj s Matovičom (VIDEO)

Čo so stámiliónmi eur z emisných kvót? Sulík rokuje s Budajom, Budaj s Matovičom (VIDEO)

Na účte Envirofondu sa nakopilo už 826 miliónov eur z predaja emisných kvót. Ministerstvo hospodárstva ich chce využiť pre priemysel a na spolufinancovanie podpory pre obnoviteľné zdroje, envirorezort zatiaľ nevie.