VSE
Dny teplárenství a energetiky 2024
Belimo

Predajcovia solárnych panelov

Na Slovensku pôsobí niekoľko desiatok predajcov a predajní solárnych panelov a solárnych systémov na ohrev teplej úžitkovej vody. Pozrite si mapu predajcov a inštalatérov fotovoltických zariadení na Slovensku.

Predajcovia solárnych panelov

Photodune

  • Slovník |  27.01.2015 |  redakcia
Pri výbere predajcu je jeho geografická dostupnosť jedným z kritérií, ktoré môžu ovplyvniť celkové náklady na inštaláciu zdroja, nemusí však byť rozhodujúcim. Dôležitá je i kvalita poskytovateľa služieb i následného servisu.

Mnohí predajcovia poskytujú aj službu poradenstva, projektovej prípravy, ale aj samotnej inštalácie fotovoltických panelov alebo solárnych systémov na ohrev TÚV.

Výhodou je, ak sú držiteľmi osvedčenia pre inštalatérov podľa § 13a ods. 2 zákona č. 309/2009 Z.z. o podpore obnoviteľných zdrojov energie. Týka sa to však najmä prípadov, keď chce záujemca (výrobca) elektrinu i predávať do siete. Ak totiž chce mať výrobca elektriny z malého zdroja právo na bezplatné pripojenie do distribučnej sústavy a tiež bezplatnú montáž meradla a rozpínacieho zariadenia, musí predložiť potvrdenie o vykonaní odbornej montáže malého zdroja osobou, ktorá má vydané dotyčné osvedčenie.

Toto osvedčenie vydáva ministerstvo hospodárstva pre konkrétne fyzické osoby, ktoré absolvujú školenie, a zverejňuje ho na svojich stránkach. Nejde teda len o osoby, ktoré priamo pôsobia u predajcu, či spolupracujú s predajcom, ale aj o iných držiteľov osvedčenia. Ministerstvo zverejňuje zoznam inštalatérov pre fotovoltické systémy zvlášť pre fotovoltiku a zvlášť fototermiku (slnečné tepelné systémy).

Mapa predajcov solárnych panelov

Dôležité poznámky: Mapa je orientačná, slúži na základný prehľad o trhu poskytovateľov služieb. Neobsahuje úplný zoznam predajcov solárnych panelov a solárnych systémov na ohrev TÚV, je priebežne aktualizovaná a dopĺňaná. Mapa vznikla na základe analýzy trhu vydavateľstva Energie-portal.sk, spoločnosti PROPERTY&ENVIRONMENT s.r.o. Vzhľadom na prirodzené a priebežné zmeny na trhu negarantujeme stopercentnú presnosť údajov.

(Pre väčšie zobrazenie kliknite TU)

Ste predajca a chcete pridať svoju prevádzku do mapy? Pridajte svoju prevádzku do ADRESÁRA FIRIEM na Energie-portal.sk, alebo nás kontaktujte na adrese energie(at)energie-portal.sk. Službu poskytujeme bezplatne. Poskytujeme tiež možnosť zadania rozšírených údajov o spoločnosti (popis zamerania spoločnosti, kontaktné údaje – web, tel., e-mail, kontaktná osoba atď.) do mapy predajcov i do adresára firiem (pre predplatiteľov je to bonusová služba zdarma, pre nepredplatieľov – kontaktujte nás).


Diskusia (1)

  1. lukas.bago@energovision.sk12.01.2021 (17:44)
    Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pridanie našej spoločnosti na mapu poskytovateľov solárnych služieb Ďakujem

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Predajcovia brikiet, peliet a palivového dreva na Slovensku

Predajcovia brikiet, peliet a palivového dreva na Slovensku

Zoznam predajcov peliet a a mapu obchodov, ktoré sú priebežne aktualizované.

Geotermálna energia

Geotermálna energia

Geotermálna energia (z gréčtiny. „Geos“ - „zem“ a „thermal“ znamená „teplo“) je prejavom tepelnej energie zemského telesa, ktorá vzniká rozpadom rádioaktívnych látok a pôsobením slapových síl (slapové javy sú periodické zmeny rozloženia zemskej hmoty vznikajúce v podstatnej miere vplyvom obehu a príťažli­vých síl Mesiaca a v menšej miere vplyvom Slnka).

Predajcovia kotlov na Slovensku

Predajcovia kotlov na Slovensku

Pozrite si exkluzívny zoznam obchodov s kotlami v SR. Zoznam a mapa sú priebežne aktualizované.