Eversheds Sutherland
VSE
Belimo

Pozvánka na prednášku CEQLS | Daniel Lacalle: Trhové riešenia pre európsku energetickú politiku

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, spoločne s energie-portal.sk pozýva na ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS, tentoraz s profesorom ekonómie a finančným manažérom, pôsobiacim v Madride.

Pozvánka na prednášku CEQLS | Daniel Lacalle: Trhové riešenia pre európsku energetickú politiku

Daniel Lacalle

Daniel Lacalle je ekonóm a finančný manažér. Špecializuje sa na financie, energetiku a globálnu ekonomiku. Je profesorom ekonómie na IE Business School v Madride. Je tiež hlavný ekonóm v Tressis SV, manažér fondu v Adriza International Opportunities, člen poradného zboru nadácie Rafael del Pino, prezident Instituto Mises Hispano, profesor na obchodnej škole IEB (Inštitút burzových štúdií) a viceprezident poradného zboru ORFIN. Ako hosťujúci učiteľ a prednášateľ pôsobil aj na London School of Economics.

Daniel Lacalle má viac než 24-ročné skúseností z pôsobenia v sektoroch energetiky a financií, vrátane praxe v severnej Afrike, Latinskej Amerike a na Blízkom východe.

V súčasnosti je finančným manažérom dozerajúcim na akcie, dlhopisy a komodity. V roku 2011 bol v renomovanom prieskume spoločnosti Thomson Reuters zvolený firmami a finančnými inštitúciami medzi troch vrcholových znalcov a za čelnú osobnosť Pan-European Buyside v odvetví ropy a plynu.


Termín a miesto konania

  • 9. mája 2024 /štvrtok/ 18.00 - 20.00 hod.
  • Bratislava, Park Inn Raddison Danube (sála Bratislava)

Vstupné a registrácia účastníkov

Prednáška s následnou diskusiou bude v anglickom jazyku so simultánnym tlmočením. Ak si želáte objednať aj využitie tlmočenia, zakúpte si lístok garantujúci tlmočnícku staničku.

Účasť na prednáške je podmienená zaplatením poplatku (4,00 eur resp. 2,00 eur pre študentov + 0,50 eur v prípade požiadavky na tlmočnícku staničku). Počet miest je obmedzený, prihlásenie sa vopred je nutné.

Lístky na podujatie sú k dispozícii do 9. mája 14:00 hod. tu: https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/daniel-lacalle-trhove-riesenia-pre-europsku-energeticku-politiku-39165/kosik/ 

Účastníci prihlásením zároveň vyjadrujú súhlas s vyhotovením a verejným použitím a zverejnením obrazových a zvukových záznamov z akcie organizátorom a vyjadrujú súhlas s účasťou na takých záznamoch.


Daniel Lacalle

Daniel Lacalle je držiteľom viacerých prestížnych ocenení. Vydavateľstvo Richtopia ho v roku 2019 zaradilo medzi 20 najvplyvnejších ekonómov sveta, podľa spoločnosti Focus Economics patrí medzi 75 najsledovanejších influencerov a podľa štúdie John Hopkins University medzi top influencerov v ekonomických témach.

Daniel Lacalle je autorom viacerých kníh, medzi nimi aj bestsellerov, ktoré vyšli v anglickom jazyku:

  • Life In The Financial Markets (Život na finančných trhoch; Wiley, 2014),
  • The Energy World Is Flat (Svet energie je plochý; Wiley, 2014, spoluautor: Diego Parrilla),
  • Escape from the Central Bank Trap (Únik z pasce centrálnych bánk, BEP, 2017) a 
  • Freedom Or Equality (Sloboda alebo rovnosť; PostHill Press, 2020).

Je tiež autorom mnohých odborných a populárnych článkov.

Pravidelne komentuje dianie na svojom YT kanáli.

Zdroj: Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Počítajú s gigawattovým prírastkom fotovoltiky ročne aj napriek ochladeniu trhu

Počítajú s gigawattovým prírastkom fotovoltiky ročne aj napriek ochladeniu trhu

Darí sa inštaláciám v českých domácnostiach. Pridať musíme vo veľkých zdrojoch a batériách, vraví Jan Fousek z Asociácie pre akumuláciu energie.

Ako bude fungovať EIA a povoľovacie procesy vo svetle legislatívnych zmien? (PRÁVNY POHĽAD)

Ako bude fungovať EIA a povoľovacie procesy vo svetle legislatívnych zmien? (PRÁVNY POHĽAD)

Článok opisuje vybrané aspekty procesu EIA a povoľovacích procesov vo svetle legislatívnych úprav účinných od 1. 4. 2024, ako aj návrhov, ktoré sú aktuálne v legislatívnom procese.

Nie je to len o fotovoltických paneloch a tepelnom čerpadle. K efektívnej prevádzke treba manažment, vysvetľuje odborník

Nie je to len o fotovoltických paneloch a tepelnom čerpadle. K efektívnej prevádzke treba manažment, vysvetľuje odborník

Nestačí sa pozerať na jednotlivé zariadenia, kľúčové je, ako funguje celý systém, hovorí Daniel Hrčka zo spoločnosti Viessmann.

X
X
X
X