VSDS
VSDS
INNOGY

Pozvánka: Fotovoltika a OZE v roku 2020

Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) organizuje aj tento rok tradičný výročný seminár, ktorý sa uskutoční 5. novembra 2019 v Bratislave.

Pozvánka: Fotovoltika a OZE v roku 2020

Organizátorom sa pomyselnú kvalitatívnu latku podarilo opäť zdvihnúť o niečo vyššie a zostaviť program so spíkrami, o ktorých má odborná verejnosť naozaj záujem.

Vyvrcholením semináru bude politická diskusia s členmi relevantných parlamentných aj mimoparlamentných strán na tému obnoviteľných zdrojov aj klimatických politík jednotlivých strán.

Program konferencie

1. blok: Lokálny zdroj a inovatívne riešenia

Lokálny zdroj tento rok po 6 rokoch odblokoval stopstav na Slovensku. Teórii sa konferencie venovali už v predchádzajúcich ročníkoch, v tohtoročnej sa o praktické skúsenosti s realizáciou podelí Miroslav Kubinec zo spoločnosti SolarEnergia.

V rámci prvého bloku predstaví Martin Panáč zo spoločnosti Siemens český projekt batériového úložiska pre podporu systémových služieb a aktuálne novinky v oblasti striedačov predstaví Petr Kotrba zo spoločnosti Fronius. Siemens, Fronius a Viessmann sú aj hlavnými partnermi seminára.

2. blok: OKTE a nový systém podpory OZE

Obrovskou zmenou po prijatí novely č. zákona 309/2009 je jednotný výkupca, ktorým bude Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou (OKTE). Aké budú povinnosti pre výrobcov, ako transformácia systému prebehne a čo bude nutné urobiť, príde za OKTE odprezentovať Igor Paško.

O skúsenosti s aukciami sa následne podelí, v problematike výborne zorientovaný, rakúsky kolega Stefan Moidl z rakúskej veternej asociácie IG Wind.

3. blok: Klimatická zmena, NECP a zimý balíček EÚ

Seminár zohľadňuje aj aktuálne dianie vo svete. Klimatická zmena rozhodne nie je pre SAPI novou témou, no asociácia chce otvoriť diskusiu k národnému klimatickému plánu (NECP), na ktorom vedenie pracovalo naozaj intenzívne, keďže bude mať obrovský vplyv na to, koľko nových kapacít z OZE sa podarí zapojiť do roku 2030.

V čase konania seminára by mala byť známa už jeho finálna verzia, o ktorej prídu porozprávať zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR. 

Zmenám a novinkám, ktoré prinesie tzv. zimný balíček EÚ sa bude venovať Jozef Hudák z advokátskej kancelárie Poláček & Partners, ktorá je aj generálnym partnerom podujatia.

Jozef Hudák priblíži aj problematiku Nariadenia EK o vnútornom trhu s elektrinou, ktoré má konečne direktívne vyriešiť spory ohľadom G-komponentu. 

4. blok: Energetický mix do roku 2030 - politická diskusia

Posledný blok otvorí popredný český energetický analytik Michal Šnobr, ktorý je známy svojimi veľmi presnými predpoveďami. Medzi jeho klientov patrili v minulosti skupina J&T, ČEZ, či české Ministerstvo financií.

V súvislosti s blížiacimi sa voľbami bude diskutujúcich následne zaujímať to, akú energetickú politiku plánujú presadzovať politické strany. Preto boli oslovené všetky relevantné subjekty a svoju účasť už potvrdili stany, KDH (Ivan Štefanec), OĽaNO (Eduard Heger), Progresívne Slovensko (Karol Hirman) a SAS (Karol Galek). 

Do akej miery sa tieto plány stretávajú s plánmi Európskej komisie, bude komentovať Lívia Vašáková zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.Prihlasovacie informácie

Termín konania: 5. novembra 2019

Miesto konania: Bratislava, priestory Ponteo Activity Park.

Registračný poplatok: 139 eur bez DPH /zahŕňa vstup, občerstvenie a obed. Členovia SAPI majú 30% zľavu/

Prihlásiť sa môžete najneskôr do 30. októbra 2019 prostredníctvom registračného formulára. Kapacita sály je obmedzená.


Denník Energie-portal.sk je mediálnym partnerom podujatia.


Mohlo by vás zaujímať

Aká je cena palivového dreva na Slovensku v roku 2020?

Aká je cena palivového dreva na Slovensku v roku 2020?

Palivové drevo je najlacnejším zdrojom vykurovania v rodinných domoch. Koľko stojí guľatina, metrovica, ukladané, sypané drevo a aký je medzi nimi rozdiel?

Fotovoltické systémy na strechách priemyselných budov prinášajú zaujímavé úspory nákladov

Fotovoltické systémy na strechách priemyselných budov prinášajú zaujímavé úspory nákladov

Ako ovplyvňuje účinnosť fotovoltických systémov orientácia a sklon inštalácie vzhľadom k podmienkam na Slovensku?

Pozvánka na online konferenciu: Komplexná obnova bytových domov 2020

Pozvánka na online konferenciu: Komplexná obnova bytových domov 2020

Štrnásty ročník medzinárodnej konferencie na tému "Bezpečnosť a zdravie v domácnostiach" bude prebiehať online formou.