VSDS
INNOGY
INNOGY

Poradíme vám: Kde kúpiť solárne panely?

Mapa predajcov solárnych panelov a solárnych systémov na ohrev teplej úžitkovej vody.

Poradíme vám: Kde kúpiť solárne panely?

Photodune

Slnečnú energiu je možné vďaka dostupným technológiám používať na výrobu tepla (fototermika) alebo elektrickej energie (fotovoltaika). Na Slovensku pôsobí v súčasnosti niekoľko desiatok predajcov a predajní solárnych panelov a solárnych systémov na ohrev teplej úžitkovej vody. V interaktívnej mape vám prinášame prieskum trhom predajcov fotovoltických zariadení. Pozrite si mapu predajcov a inštalatérov fotovoltických zariadení na Slovensku.

Najviac predajcov solárnych panelov a zariadení na ohrev vody na báze energie zo Slnka je na západnom Slovensku.

Pri výbere predajcu je jeho geografická dostupnosť jedným z kritérií, ktoré môžu ovplyvniť celkové náklady na inštaláciu zdroja, nemusí však byť rozhodujúcim. Dôležitá je i kvalita poskytovateľa služieb i následného servisu. Niektorí predajcovia sú zároveň aj výrobcami panelov, iní zastupujú na Slovensku popredných výrobcov panelov.

Mnohí predajcovia poskytujú aj službu poradenstva, projektovej prípravy, ale aj samotnej inštalácie fotovoltických panelov alebo solárnych systémov na ohrev TÚV.

Pre zákazníkov, ktorí majú záujem aj o výrobu elektriny s pripojením do siete je výhodou, ak sú predajcovia môžu poskytnúť servis cez držiteľov osvedčenia pre inštalatérov podľa § 13a ods. 2 zákona č. 309/2009 Z.z. o podpore obnoviteľných zdrojov energie. Ak totiž chce mať výrobca elektriny z malého zdroja právo na bezplatné pripojenie do distribučnej sústavy a tiež bezplatnú montáž meradla a rozpínacieho zariadenia, musí predložiť potvrdenie o vykonaní odbornej montáže malého zdroja osobou, ktorá má vydané dotyčné osvedčenie.

Toto osvedčenie vydáva ministerstvo hospodárstva pre konkrétne fyzické osoby, ktoré absolvujú školenie, pričom ho zverejňuje na svojich stránkach. Nejde teda len o osoby, ktoré priamo pôsobia u predajcu, či spolupracujú s predajcom, ale aj o iných držiteľov osvedčenia. Ministerstvo zverejňuje zoznam inštalatérov pre fotovoltické systémy zvlášť pre fotovoltiku a zvlášť fototermiku (slnečné tepelné systémy).

Pred výberom zariadenia sa poraďte s odborníkmi, ktorí vám pomôžu nastaviť parametre vášho systému tak, aby návratnosť investície – pri predpokladaných priebežných nákladov na údržbu – bola čo najkratšia.

Mapa predajcov solárnych panelov

Dôležité poznámky: Mapa je orientačná, slúži na základný prehľad o trhu poskytovateľov služieb. Neobsahuje úplný zoznam predajcov solárnych panelov a solárnych systémov na ohrev TÚV. Mapa je priebežne aktualizovaná a dopĺňaná. Mapa vznikla na základe analýzy trhu vydavateľstva Energie-portal.sk, spoločnosti PROPERTY&ENVIRONMENT s.r.o. Vzhľadom na prirodzené a priebežné zmeny na trhu negarantujeme stopercentnú presnosť údajov.

(Pre väčšie zobrazenie kliknite TU)

Ste predajca a chcete pridať svoju prevádzku do mapy? Pridajte svoju prevádzku do ADRESÁRA FIRIEM na Energie-portal.sk, alebo nás kontaktujte na adrese energie(at)energie-portal.sk. Službu poskytujeme bezplatne. Poskytujeme tiež možnosť zadania rozšírených údajov o spoločnosti (popis zamerania spoločnosti, kontaktné údaje – web, tel., e-mail, kontaktná osoba atď.) do mapy predajcov i do adresára firiem (pre predplatiteľov je to bonusová služba zdarma, pre nepredplatieľov – kontaktujte nás).


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na webinár SAPI: Projektovanie, inštalácia a prevádzka FVE

Pozvánka na webinár SAPI: Projektovanie, inštalácia a prevádzka FVE

Diskusia s odborníkmi o skúsenostiach, chybách, odporúčaniach a využití inovácií v oblasti fotovoltických elektrární.

Toto sú spôsoby, ako splniť požiadavku na energetickú triedu A0 v bytových domoch

Toto sú spôsoby, ako splniť požiadavku na energetickú triedu A0 v bytových domoch

Spoločnosť Viessmann hodnotila kombinácie zariadení pre vykurovanie a ohrev vody v bytovkách z hľadiska energetickej hospodárnosti.

Viessmann radí, ako dosiahnuť energetickú triedu A0 v rodinných domoch

Viessmann radí, ako dosiahnuť energetickú triedu A0 v rodinných domoch

Dodávateľ technických zariadení budov pripravil prehľad kombinácií zdrojov pre tri najčastejšie typy rodinných domov. Ktoré riešenia spĺňajú požiadavku?