INNOGY
INNOGY
Belimo

Plátno, ktoré zvýši účinnosť klimatizácie. Pozrite, ako funguje

Materiál „Air Intake Screen“ zjednoduší údržbu a zvýšiť energetickú účinnosť vykurovacích, vetracích a klimatizačných jednotiek. Lístie, peľ a prach zachytáva predtým, ako stihne preniknúť do systému a upchať nasávanie vzduchu.

Plátno, ktoré zvýši účinnosť klimatizácie. Pozrite, ako funguje

Vykurovacie, vetracie a klimatizačné jednotky, alebo akékoľvek zariadenia, ktoré nasávajú vzduch z ulice, sa zvyknú rýchlo zaniesť odpadom, ktorý do nich s prúdom vzduchu vnikne.

Air Intake Screen je čierne plátno vyrobené zo sieťoviny, ktoré funguje ako ochranný filter na zachytávanie odpadu, predovšetkým drobných úlomkov rôzneho pôvodu, lístia či peľu, ktoré sa šíria vzduchom.

Materiál na princípe sita sa dá pripevniť na ľubovoľný povrch. Určený je najmä na zariadenia na manipulovanie so vzduchom, chladiče, chladiace veže, vetracie žalúzie či kondenzačné jednotky, na ktoré sa namontuje z vonkajšej strany. Vhodný je aj na zvýšenie efektívnosti kúrenia v dome.

HVAC, vykurovanie

Vo videu výrobca tiež poukazuje na jednoduchú inštaláciu výrobku. Sieť sa dá navyše prispôsobiť ľubovoľnému tvaru povrchu, problémom nie sú ani výrezy okolo rúr a podobne.

Výhodou je, že údržba filtra je veľmi nenáročná, čiastočky odpadu či prírodných materiálov, ktoré sa zachytia, sa dajú jednoducho odstrániť kefou, vysávačom, či záhradnou hadicou.

Kvôli zanesenému, či upchatému potrubiu prívodu vzduchu jednotka spotrebuje na nasatie požadovaného množstva vzduchu oveľa viac energie, čo má za následok zvýšenú činnosť chladiča zariadenia, čím trpí celá vzduchotenika.

Celý proces sa potom odrazí na výdavkoch za energie.

Problémom vykurovacích, vetracích a klimatizačných zariadení, najmä takých, ktoré sa nachádzajú napríklad neďaleko závodu na spracovanie odpadu, ako v prípade ukázanom vo videu, je, že kvôli drobnému odpadu z ulice sa takmer hneď po vyčistení dostanú do rovnakého stavu, v akom boli pred údržbou.

klimatizácia

Nevýhodnou je aj samotná údržba, keďže tlakové umývanie, ktoré sa používa, je časovo náročné a v jeho priebehu musí byť jednotka mimo prevádzky.

Chemikálie, ktoré sa aplikujú pri čistení, sú zase nákladné a môžu poškodiť citlivejšie časti jednotky.

Tento ochranný materiál sa vyrába v USA, spoločnosť ECEX ho však distribuuje aj v Európe.

vzduchotechnika


Súvisiace odkazy:

-> HVAC firmy sa v tomto roku zamerajú na vyššiu spoľahlivosť a energetickú účinnosť. Z prieskumu vyplýva, že viac ako tretina firiem počíta s najlepšími vyhliadkami v oblasti údržby a výmeny technických zariadení budov.

-> Novovyvinutý metamateriál chladí objekty v noci aj cez deň, nepotrebuje elektrinu ani vodu. Skleneno-polymérny hybrid o hrúbke papiera funguje ako klimatizačné zariadenie a jeho lacná masová výroba je iba otázkou času.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Cena povoleniek trhá rekordy, času nie je nazvyš. Aj o tom budú Dni teplárenstva a energetiky 2021

Cena povoleniek trhá rekordy, času nie je nazvyš. Aj o tom budú Dni teplárenstva a energetiky 2021

Konferencia Dni teplárenstva a energetiky sa uskutoční 14. - 15. septembra v Olomouci.

Najčastejšie chyby pri projektovaní, inštalovaní a prevádzke fotovoltických elektrární

Najčastejšie chyby pri projektovaní, inštalovaní a prevádzke fotovoltických elektrární

Z akých fáz pozostáva projekt fotovoltickej elektrárne a čo je predpokladom optimálnej prevádzky a dlhej životnosti fotovoltických panelov?

Aktualizované: Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2021

Aktualizované: Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2021

Vzhľadom na priaznivú pandemickú situáciu na Slovensku sa konferencia uskutoční prezenčnou formou v termíne od 21. do 25. júna 2021 v Grand hoteli Bellevue vo Vysokých Tatrách.