Tepelné čerpadlo? Najlepšie ocenil veľtrh | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSE
Belimo 2

Najlepšie tepelné čerpadlo. Veľtrh udeľoval ocenenia

Tepelné čerpadlo získalo zlatú medailu na Aquatherme.

Najlepšie tepelné čerpadlo. Veľtrh udeľoval ocenenia

Zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 získalo flexoCOMPACT exclusive - tepelné čerpadlo vzduch voda. Vaillant ho predstavil v rámci svojej expozície.

Ide o univerzálne a inteligentné tepelné čerpadlo. Cenu získalo najmä za vysokú účinnosť a použitie recyklovateľných materiálov.

Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C, má nízke prevádzkové náklady, spoľahlivo pracuje až do teploty vzduchu - 22 °C a v letných mesiacoch ho vieme využiť na aktívne chladenie,“ povedal Ing. Juraj Malík, produktový manažér značky.

tepelné čerpadlo vaillant

Ocenené tepelné čerpadlo

Flexibilné zelené riešenie

Princíp tepelného čerpadla vychádza z toho, že životné prostredie dokáže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo.

Na vykurovanie, prípravu teplej vody aj na chladenie. Výhodou je, že domácnosti sa môžu flexibilne rozhodnúť. V prípade tohto zariadenia totiž dokáže čerpadlo využívať každý z prírodných zdrojov tepla, teda zem, vodu alebo vzduch.

ocenené tepelné čerpadlo

„Vstupnú investíciu im vynahradia minimálne prevádzkové náklady a nenáročné ovládanie vykurovania i prípravy teplej vody,“ povedal J. Malík.

Zaujímavé sú aj parametre. Tepelné čerpadlo má integrovaný 185 litrový zásobník teplej vody a je vhodné pre novostavby aj pre modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy.

Čerpadlo vyrábajú v Nemecku a jeho srdcom je kvalitný scroll kompresor, na ktorý sa vzťahuje desaťročná záruka. Energetická účinnosť má výborných A++ a novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh dosahuje vyššie COP.

Možno ho pohodlne ovládať na diaľku so smartfónom alebo tabletom prostredníctvom aplikácie.


Prečítajte si tiež


tepelné čerpadlo so vzhľadom

Ekologické a tiché

Na veľtrhu v Nitre bol ocenený konkrétny typ tepelného čerpadla vzduch voda. Domácnostiam poskytuje praktické riešenie, pretože umožňuje dosiahnuť solídny komfort na minimálnom priestore.

Zavážia jeho kompaktné rozmery aj rýchla inštalácia a nízka hlučnosť, ktorá je podľa výrobcu najnižšia spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. Vonkajšia jednotka býva zvyčajne nainštalovaná vonku na pozemku.

Tichosť má spočívať v plne modulovanom ventilátore. „Vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii je hlučnosť vonkajšej jednotky iba 42 dB,“ uzavrel J. Malík.

Parametre

  • Rozmer výrobku: výška 1868 mm, šírka 595 mm, hĺbka 720 mm
  • Hmotnosť (podľa typu): 212 - 234 kg
  • Hmotnosť v prevádzkovej pohotovosti: 401 - 425 kg

Cena čerpadla

Na slovenskom trhu ho obchody ponúkajú od 11.000,00 €.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka: Európsky energetický summit 2023

Pozvánka: Európsky energetický summit 2023

Odborné podujatie pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR sa uskutoční v druhej polovici októbra v Bratislave.

Pozvánka na konferenciu: CARBON DAY 2023

Pozvánka na konferenciu: CARBON DAY 2023

Organizátor podujatia EkosPlus pozýva na odbornú konferenciu zameranú na klimaticko - energetickú politiku a obchodovanie s emisnými kvótami.

Pozvánka na konferenciu: CARBON DAY 2022 (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: CARBON DAY 2022 (aktualizovaná)

Organizátor podujatia EkosPlus pozýva na odbornú konferenciu zameranú na klimaticko - energetickú politiku a obchodovanie s emisnými kvótami.