Eversheds Sutherland
VSDS
INNOGY

Nadácia SPP svojím novým grantovým programom podporí slovenské komunity

Vďaka prostriedkom z grantu dostanú zelenú nápady, ktoré oživia komunitný, kultúrny a športový život v mestách a obciach Slovenska.

Nadácia SPP svojím novým grantovým programom podporí slovenské komunity

Foto: SPP

Lepší svet pre všetkých a súdržná spoločnosť stoja na základoch dobrej a priateľskej komunity. Nadácia SPP preto vyhlasuje nový grantový program „SPPoločne pre komunity“.

Jeho cieľom je pomôcť tým, ktorým záleží na mieste, v ktorom žijú a majú dobré nápady ako zlepšovať vzťahy, vytvárať priestor na vzájomné stretávanie sa, či spájať rôzne generácie v spoločných aktivitách.

Nadácia SPP vyčlenila na podporu verejnoprospešných projektov a aktivít prostredníctvom svojho nového grantového programu celkovo 90 000 eur. Maximálna výška podpory je 3000 eur na jeden projekt.

Žiadatelia o grant môžu Nadácii SPP zasielať svoje projekty elektronicky od 7. júna do 27. júna 2021.

„Grantový program „SPPoločne pre komunity“ je určený na podporu rôznych kreatívnych komunitných projektov. Či už ide o realizáciu nápadov, ktoré spoja staršiu a mladšiu generáciu v rámci spoločných aktivít, podporia udržanie a odovzdávanie miestnych tradícií, podnietia k osvojeniu si zdravého životného štýlu alebo zacielia aktivity na rozvoj ekologickej výchovy či budovaniu vzťahu k prírode,“ hovorí Eva Guliková, správkyňa Nadácie SPP.

Vďaka prostriedkom z grantu dostanú zelenú inovatívne nápady, ktoré prispejú k oživeniu komunitného, kultúrneho alebo športového života v mestách a obciach na celom Slovensku.

Zapojiť sa môžu aj tí, ktorí majú pripravené projekty spojené s ochranou životného protredia a udržateľnosťou, ale napríklad aj tí, ktorí vytvárajú priestor na výmenu oblečenia, chcú usporiadať burzy detského oblečenia a ďalších užitočných spotrebných tovarov, ktoré už nevedia využiť.

„Náš nový grantový program napĺňa zásadu: Mysli globálne, konaj lokálne. Aj preto je grantový program „SPPoločne pre komunity“ výnimočný svojou adresnosťou,“ spresňuje Eva Guliková.

O finančnú podporu sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, napríklad občianske združenia, nadácie, spolky, neziskové organizácie, neinvestičné fondy, všetky stupne školských zariadení až po vysoké školy, ale aj kultúrne inštitúcie ako sú múzeá, knižnice, galérie, kultúrne-osvetové strediská a rovnako tiež mestá či obce.

Každý žiadateľ môže predložiť jeden projekt. Uvedený grant nie je určený pre podnikateľov, rovnako ani na projekty, ktoré slúžia len úzkej, uzatvorenej skupine ľudí alebo sú v prospech konkrétnych fyzických osôb.

„Rovnako nám v tomto prípade nejde o projekty zamerané na rekonštrukciu, či výstavbu detských ihrísk, ani o projekty spojené s obnovou kultúrnych pamiatok. Projekty tohto typu naša nadácia a SPP každoročne podporujú v rámci iných grantov a projektov,“ uzatvára podmienky grantu správkyňa Nadácie SPP.

Žiadatelia môžu predložiť svoj projekt len elektronicky, a to najneskôr do 27. júna 2021 do polnoci prostredníctvom elektronického formulára na: https://nadaciaspp.egrant.sk/.

Bližšie informácie o grante „SPPoločne pre komunity“ a komunikačnú podporu pri vypĺňaní žiadostí poskytnú žiadateľom programové asistentky Nadácie SPP:

  • Mgr. Barbora Blahová - tel. č. 0918 548 598, email: barbora.blahova@cpf.sk
  • Mgr. Jana Zaicová - tel. č. 0918 479 683, email: zaicova@cpf.sk

Zdroj: SPP


SPP je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.sk.


Mohlo by vás zaujímať

ZSD a SEPS spojili sily, na západe a juhozápade Slovenska budujú smart grid

ZSD a SEPS spojili sily, na západe a juhozápade Slovenska budujú smart grid

Rozbiehajúci sa projekt Danube InGrid má priniesť rozsiahle prepojenie energetickej infraštruktúry.

Do riadenia elektrizačnej sústavy v Česku sa zapojili noví integrovaní agregátori

Do riadenia elektrizačnej sústavy v Česku sa zapojili noví integrovaní agregátori

Otvorenie trhu podporných služieb pre menších poskytovateľov prináša ďalšie prepojenie elektroenergetiky a plynárenstva.

Susediace veterné parky sa navzájom spomaľujú, ukázala štúdia

Susediace veterné parky sa navzájom spomaľujú, ukázala štúdia

Blízkosť veľkých offshore veterných elektrární ovplyvňuje produkciu energie veternými turbínami nachádzajúcimi sa po prúde vetra, pričom môže znížiť ich kapacitu o 20 až 25 percent.