Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.
Pravidelný monitoring energetiky dostávajú predplatitelia denníkov Energie-portal.sk/Odpady-portal.sk/Voda-portal.sk do svojich e-mailových schránok denne v pracovných dňoch. Objednajte si tri denníky, dva monitoringy a jeden printový mesačník v cene 99 € + DPH za rok.
MONITORING ENERGIE | 13.05.2019
Verejná správa
Žiadne novinky v sledovanom období.
Médiá
Výstavba nových jadrových elektrární v EÚ môže ešte viac zdražieť | Energie-portal.sk | Návrh novej smernice nepovažuje za “zelené investície” z pohľadu financovania okrem fosílnych palív, plynu, ani atómovú energiu.
Registračné poplatky za kotly odradia od neefektívnych zariadení, navrhuje ministerstvo | Energie-portal.sk | Diferencované registračné poplatky za kotly majú byť obsiahnuté v cene nových kotlov. Environmentálne šetrné kotly by mali vďaka nim získať konkurenčnú výhodu.
Pridajte sa do našich diskusných skupín | Energie-portal.sk | Určené sú pre našich predplatiteľov a vybraných profesionálov.
Šefčovič sa stretne s Trumpom. Na palube Air Force One. | Venergetike.sk | V americkom štáte Louisiana otvoria eurokomisár Maroš Šefčovič a americký prezident Donald Trump terminál na vývoz skvapalneného plynu do Európy.
V Cambridgei budú skúmať netradičné metódy boja proti klimatickým zmenám | SITA | Pri univerzite v britskom Cambridgei vzniká nové výskumné centrum, v ktorom budú špičkoví vedci z celého sveta skúmať alternatívne možnosti pre boj proti klimatickým zmenám. Ako uvádza britská BBC, za myšlienkou na vytvorenie tohto centra stojí bývalý šéf tímu vedeckých poradcov britskej vlády David King.
Na čerpadlá a kolektory dostanú Slováci viac peňazí, o poukážky je veľký záujem | TASR | Pripravených je viacero kôl.
MONITORING ENERGIE | 14.05.2019
Verejná správa
Žiadne novinky v sledovanom období.
Médiá
Apple, Facebook a Google majú platiť za veterné parky v Dánsku | Energie-portal.sk | Obrovské dátové centrá technologických spoločností zvýšia spotrebu elektriny v krajine, tú môžu pokryť aj fosílne zdroje.
Skupina ČEZ medziročne zvýšila čistý zisk o 14 percent | Energie-portal.sk | Pod zvýšenie zisku sa podpísal najmä rast realizačných cien vyrobenej elektriny a vyššia výroba v jadrových elektrárňach.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť
chcem získať predplatné
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.