Skupina rakúskych firiem vyrába zelený vodík, ktorý sa primiešava do koksárenského plynu.
Zelený vodík, teda vodík vyrobený elektrolýzou za využitia obnoviteľných zdrojov energie (OZE), je témou pre plynárov, výrobu tepla, ako aj rôzne priemyselné odvetvia usilujúce sa o dekarobnizáciu svojej výroby.
Slovenskí a rakúski experti si najnovšie vymenili svoje skúsenosti v oblasti technológií na výrobu vodíka a dekarbonizáciu, ale hovorili aj o možnostiach, ktoré rozvíjajúci sa vodíkový trh prináša pre poskytovanie podporných služieb.
Informovala o tom Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS), ktorej novým zámerom je výroba vodíka spojená s výstavbou doposiaľ najväčšej fotovoltickej elektrárne v krajine. Firma, ktorej väčšinovým vlastníkom je Jadrová energetická vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS), v tejto súvislosti vyslala svojich zástupcov do Rakúska.
Stretnutie bolo iniciované na najvyššej vládnej úrovni a v slovenskej delegácii mali okrem spoločnosti JESS svoje zastúpenie tiež Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).
Dotácia v Rakúsku pokryla 70 % nákladov
Zostáva vám 62% na dočítanie.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
- Printový mesačník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť
chcem získať predplatné
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.