Hacknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizuje SPP, Keboola a Microsoft | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSE
Belimo

Ako hacknúť CO2 za 32 hodín? Zapojte sa do Hackathonu

Ako môžete znížiť svoju osobnú uhlíkovú stopu? Odpoveďou môže byť výzva prvého Hackathonu, súťaže, ktorú organizujú SPP, Keboola a Microsoft v júni 2022.

Hacknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizuje SPP, Keboola a Microsoft

Foto: SPP

Cieľom nezvyčajnej akcie, ktorá sa uskutoční v budove Pradiarne 1900 na Svätoplukovej ulici v Bratislave je za 32 hodín vytvoriť digitálnu kalkulačku, ktorá zábavným a kreatívnym spôsobom umožní jej užívateľom sledovať, ako môžu znížiť svoju osobnú uhlíkovú stopu.

Aplikácia tak bude využívať dáta s cieľom zvýšiť a podporiť povedomie o klimatických zmenách, udržateľnosti a ochrane životného prostredia na Slovensku.

Podmienky Hackathonu

Pokúsiť sa úspešne hacknúť CO2 v danom časovom limite má každý dátový nadšenec, ktorý dovŕšil 18 rokov a má aspoň základné znalosti SQL ( Py, R, Julia sú výhodou, nie však podmienkou organizátorov). Súťažiť môžu jednotlivci, tímy v počte 3 až 6 ľudí, ale vítaný je aj každý nadšenec s dátovými schopnosťami, ktorý si partnerov na hack zo správnych dôvodov hľadá a súhlasí so zaradením do konkrétneho tímu Hackathonu zo strany organizátorov.

Najlepšie nápady ohodnotia odborníci z SPP, Kebooly a z Microsoftu. Víťazný tím získa odmenu 3000 eur a jeho členovia zároveň dostanú príležitosť spolupracovať na projektoch SPP, ktorých cieľom je napríklad environmentálne šetrnejší prístup k využívaniu energií a ďalších inováciách. Bez odmeny neodíde ani druhý a tretí najlepší tím, či jednotlivec. Pre nich je pripravená odmena v hodnote 2000 eur a 1000 eur.

Súčasťou Hackathonu budú tiež workshopy, panelové diskusie, debaty o novinkách, trendoch a technológiách, ktoré pomáhajú v boji s klimatickými zmenami a pre zanietených hackerov je pripravená i antistresová masáž. Záujemcovia sa môžu na prvý Hackathon svojho druhu prihlásiť prostredníctvom webovej stránky.


O spoločnosti

SPP je najväčším slovenským dodávateľom energií. V oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 165-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektrickej energie. SPP garantuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky plynu a elektriny a s nimi spojené služby vo všetkých regiónoch Slovenska. Energie úspešne dodáva do viac ako 1,3 milióna odberných miest.

SPP sa tiež venuje aj poskytovaniu energetických služieb, energetických smart riešení, rozvoju alternatívnej dopravy a rozvoju výroby a dodávky obnoviteľných energií (elektriny a biometánu). Od roku 2020 SPP vykonáva činnosť výkupcu elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnou kombinovanou výrobou.

Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o. podporuje rozvoj využívania CNG a LNG v doprave ako ekologickejšej alternatívy k tradičným palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti a filantropie realizuje SPP prostredníctvom Ekofondu SPP, n.o., Nadácie SPP, Galérie SPP a Múzea SPP.

Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

SPP je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.sk.


Mohlo by vás zaujímať

Pýtajú si hotovosť za revízne správy. Energetici varujú pred podomovými podvodníkmi

Pýtajú si hotovosť za revízne správy. Energetici varujú pred podomovými podvodníkmi

Podvodníci ľudí nahovárajú na objednanie a okamžité zaplatenie revíznej správy pre domovú elektroinštaláciu.

Pozvánka na konferenciu: SAPI Energy Conference 2023

Pozvánka na konferenciu: SAPI Energy Conference 2023

13. ročník odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou sa aj tento rok zaradí medzi najväčšie podujatia venované rozvoju OZE v strednej Európe.

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2023

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2023

22. ročník vedecko-odbornej konferencie SSTP s témou "Budúcnosť vetrania, klimatizácie a chladenia" sa uskutoční v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.