Envirofond podporí energetickú účinnosť a zatepľovanie aj v roku 2015 | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
VSDS
Belimo

Envirofond podporí energetickú účinnosť a zatepľovanie aj v roku 2015

Environmentálny fond rozšíri špecifikácie činností svojej podpory formou dotácie pre rok 2015 o zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania. Obce by mali získať 15 miliónov eur.

Envirofond podporí energetickú účinnosť a zatepľovanie aj v roku 2015

Fotolia

Vyplýva to z rokovania vlády SR z 8. júla, ktorá vzala na vedomie materiál Informácia o rozšírení špecifikácie činností podpory z Environmentálneho fondu formou dotácie pre rok 2015.

Environmentálny fond v reakcii na vysoký záujem o vlaňajšiu podporu v rámci činnosti zvyšovania energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania pripravil ďalšie rozšírenie špecifikácie činností podpory formou dotácie na rok 2015, v súlade s taxatívne vymedzeným účelom definovaným zákonom o obchodovaní s emisnými kvótami. Uvádza sa to v materiáli, ktorý schválila vláda.

Súvisiace odkazy

-> Vláda schválila 15 miliónov eur na zatepľovanie budov obcí a samosprávnych krajov
Vláda schválila ďalšiu zmenu rozpočtu Environmentálneho fondu. Pribudne do neho 15 miliónov eur určených na zvyšovanie energetickej účinnosti verejných budov vrátane zatepľovania. Rozdeľované budú ešte v tomto roku formou dotácií.

-> EXKLUZÍVNE. Prehľad navrhovaných zmien v zákone o Environmentálnom fonde
Prinášame prehľad navrhovaných zmien v zákone č. 587/2004 Z.z. o Environmentálnom fonde, ktorého novelu prerokováva NR SR.

Environmentálny fond uvažuje s alokáciou prostriedkov, určených pre podporu v rámci plánovaného rozšírenia špecifikácie činností podpory, vo výške 15 miliónov eur. Dotácie budú ako kapitálový transfer smerovať obciam. Z hľadiska programovej štruktúry pôjde o výdavky v rámci podprogramu Ochrana ovzdušia a ozónovej vrstvy Zeme.

Výzva na predkladanie žiadostí o túto podporu formou dotácie má byť zverejnená po prerokovaní predkladanej informácie vládou Slovenskej republiky.

Zdroj: Informácia o rozšírení špecifikácie činností podpory z Environmentálneho fondu formou dotácie pre rok 2015 | Materiál z rojkovania Vlády SR, 8. 7. 2015


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

ÚRSO finalizuje určovanie aj výšku sieťových poplatkov pre budúci rok

ÚRSO finalizuje určovanie aj výšku sieťových poplatkov pre budúci rok

Užívatelia budú za odber aj dodávku do sústavy na jednom mieste platiť iba raz.

Ak neklesnú ceny energií, výroba batérií bude nerentabilná, vraví predstaviteľ automobilky

Ak neklesnú ceny energií, výroba batérií bude nerentabilná, vraví predstaviteľ automobilky

Európa vraj prichádza o cenovú konkurencieschopnosť v mnohých oblastiach, obzvlášť pri nákladoch na elektrinu a plyn. Môže to ohroziť transformáciu priemyslu.

Zdania výrobcov elektriny. Vláda schválila cenové stropy

Zdania výrobcov elektriny. Vláda schválila cenové stropy

Mimoriadny odvod sa má vzťahovať už na obdobie od 1. decembra. Zákon smeruje do NR SR v skrátenom konaní.