Eversheds Sutherland
VSE
Belimo

Dvořák Hager & Partners menia názov na Eversheds Sutherland

Spojili sa s globálnou právnickou firmou, ktorá patrí k Top 15 globálnym právnickým firmám.

Dvořák Hager & Partners menia názov na Eversheds Sutherland

Foto: Fotolia

Advokátska kancelária Dvořák Hager & Partners sa v decembri 2018 spojila s globálnou právnickou firmou Eversheds Sutherland. Na spojenie s Eversheds Sutherland teraz nadväzujú ďalšie zmeny.

Advokátska kancelária Dvořák Hager & Partners, ktorej právnici sú kmeňovými spolupracujúcimi autormi nášho vydavateľstva, sa zmenila na Eversheds Sutherland Dvořák Hager.

Eversheds Sutherland poskytuje právne poradenstvo a riešenia pre globálnu klientelu od malých a stredných firiem až po najväčšie nadnárodné spoločnosti. Má množstvo víťazných ocenení v rebríčkoch právnických firiem po celom svete.

Právnici Eversheds Sutherland sú autormi desiatok odborných článkov v oblasti priemyselnej ekológie v denníkoch Odpady-portal.sk, Energie-portal.sk a v mesačníku Odpadové hospodárstvo, do ktorého prispievajú už od jeho prvého vydania v decembri 2011.

Bernhard Hager, ktorý je spoločníkom advokátskej kancelárie, je od roku 2014 tiež spoločníkom vydavateľstva denníka Odpady-portal.sk.

Firma pôsobila do roku 2013 pod názvom NH Hager Niederhuber Advokáti, presne pred šiestimi rokmi sa premenovala na Dvořák Hager & Partners, advokátska kancelária.

Česká kancelária, ktorá sa pôvodne nazývala len Dvořák & spol., v posledných rokoch významne rastie. Vlani dosiahla obrat viac ako 5 miliónov eur, na tento rok plánuje podľa Stanislava Dvořáka dvojciferný rast. Informáciu priniesol portál Info.cz.

Na slovenský trh prenikla v roku 2013 po spojení s tamojšou pobočkou právne firmy Niederhuber Hager. Zo spomenutej čiastky pripadá na tržby na Slovensku približne 1 milión eur, išlo pritom o viac než 20-percentný rast.

Kľúčové zmeny

Tím Eversheds Sutherland dnes informoval o novinkách týkajúcich sa kancelárie:

  • od 4. 3. 2019, po 15 rokoch od založenia našej advokátskej kancelárie, začíname pôsobiť na právnickom trhu pod značkou Eversheds Sutherland. Obchodné meno našej kancelárie sa mení na Eversheds Sutherland Dvořák Hager, advokátní kancelář, s.r.o. (v Českej republike) a Eversheds Sutherland Dvořák Hager, advokátska kancelária, s.r.o. (na Slovensku)
  • namiesto 50 právnikov môžeme našim klientom pod novou značkou ponúknuť 2 800. Vrátane našich kancelárií v Prahe a Bratislave sú našim klientom k dispozícii v 67 pobočkách Eversheds Sutherland na celom svete
  • e-mailové adresy našich právnikov majú formát meno.priezvisko@eversheds-sutherland.cz v Českej republike, resp. meno.priezvisko@eversheds-sutherland.sk na Slovensku (e-maily doručené na doterajšie adresy sa nestratia a budú preposielané)
  • ostatné kontaktné a identifikačné údaje našej kancelárie a našich právnikov ostávajú bez zmeny

Bez meny ostáva celková pôsobnosť kancelárie na Slovensiu a v Česku. „Dôležité sú aj veci, ktoré sa nemenia. Pre našich klientov pracuje v plnej zostave náš doterajší pražský a bratislavský tím. Kanceláriu budú viesť naďalej partneri, ktorí ju vybudovali. Nemení sa ani nič na kvalite, nasadení a orientácii na zákazníkov, ktoré od našich právnikov očakávate,“ uzatvára Bernhard Hager z Eversheds Sutherland.

Eversheds Sutherland

Eversheds Sutherland patrí k Top 15 globálnym právnickým firmám. Pracuje pre ňu viac ako 2800 právnikov v 67 kanceláriách v 34 jurisdikciách v Európe, USA, Afrike, Ázii a na Blízkom Východe.

Vďaka geografickému pokrytiu a spolupráci s ďalšími právnickými firmami v rámci aliancií pokrývajúcich Latinskú Ameriku, Áziu a Tichomorie a Afriku poskytuje právnu podporu na celom svete. Ku klientom Eversheds Sutherland patrí 72 firiem zo zoznamu Fortune 100 a 61 z FTSE 100.

Eversheds Sutherland Dvořák Hager, advokátska kancelária, s.r.o.

Český a slovenský právnický tím Eversheds Sutherland má vyše 50 právnikov v kanceláriách v Prahe a Bratislave. Kľúčovými oblasťami, v ktorých svojim klientom poskytuje poradenstvo, sú korporátne a obchodné právo, transakcie a M&A, pracovné právo, právo nehnuteľností, riešenia sporov, životné prostredie a energetika.

Je pravidelne odporúčaná publikáciami Legal 500, Chambers & Partners a IFLR1000. V sútaži Právnická firma roka 2018 získala kancelária najvyššie ocenenie v kategórii Pracovné právo.

Česká a slovenská pobočka Eversheds Sutherland pôsobila do marca 2019 na českom a slovenskom právnickom trhu pod názvom Dvořák Hager & Partners. Dlhoročná spolupráca s Eversheds Sutherland vyústila v roku 2018 do spojenia obidvoch právnických firiem.


Eversheds Sutherland Dvořák Hager je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk.


Mohlo by vás zaujímať

ÚRSO od začiatku roka zatiaľ udelil päť pokút. Vlani ich rozdal 242

ÚRSO od začiatku roka zatiaľ udelil päť pokút. Vlani ich rozdal 242

Regulátor od začiatku roka 2024 rozhodol o pokutách v celkovej sume 22 700 eur. Väčšinu majú zaplatiť energofirmy.

Batérie zatiaľ inštalujú hlavne domácnosti. Veľké úložiská prepíšu štatistiku

Batérie zatiaľ inštalujú hlavne domácnosti. Veľké úložiská prepíšu štatistiku

K premiantom na európskom batériovom trhu patrí Česko. Batériu tam má takmer každá domácnosť, ktorá inštaluje fotovoltiku.

Cena plynu je na tohtoročnom maxime. Ďalší vývoj závisí od niekoľkých faktorov

Cena plynu je na tohtoročnom maxime. Ďalší vývoj závisí od niekoľkých faktorov

Hoci nastalo zotavenie cien na trhu, tri mesiace ešte nepredstavujú zmenu klesajúceho trendu, konštatujú analytici.

X
X
X
X