Eversheds Sutherland
INNOGY
Belimo 2

Dlhopisy Eustreamu má kúpiť holandská spoločnosť SPP Infrastructure financing B.V.

Dlhopisy v hodnote jednej miliardy eur slovenského prepravcu plynu Eustream má kúpiť holandská spoločnosť SPP Infrastructure financing B.V., ktorá je pod kontrolou SPP. Peniaze na získanie dlhopisov získa z vlastných dlhopisov v hodnote 750 miliónov eur, ktoré nakúpili banky. Uviedol to denník Sme.

Dlhopisy Eustreamu má kúpiť holandská spoločnosť SPP Infrastructure financing B.V.

Dreamstime.com

Z informácie o preferovanom spôsobe reorganizácie skupiny spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, ktorú prerokovala vláda SR 4. septembra vyplýva, že k finálnej štruktúre bude potrebné uskutočniť vklady spoločných dcérskych spoločností (Eustream, SPP Distribúcia, Nafta, Pozagas, SPP Storage a ostatných spoločností skupiny SPP s výhradou riešenia výmeny podielov v spoločnostiach prevádzkujúcich zásobníky ZP) do SPP Infrastructure.


Čítajte: Spoločnosť eustream vydala dlhopisy za jednu miliardu eur. Ich použitie neupresňuje | energie-portal.sk | 17.09.2013


Kontext

Finálna štruktúra

Najdôležitejšie kroky vedúce k finálnej štruktúre:

  • Úver do SGH vo výške 49% očakávanej distribúcie akcionárom;

  • Vklady spoločných dcérskych spoločností (Eustream, SPP Distribúcia, Nafta, Pozagas, SPP Storage a ostatné spoločnosti skupiny SPP s výhradou riešenia výmeny podielov v spoločnostiach prevádzkujúcich zásobníky ZP) do SPP Infrastructure;

  • Predaj 49% SPP Infrastructure do SGH;

  • Nákup 49% vlastných akcií SPP (v matke – obchodníkovi) od SGH, čím sa efektívne FNM stane jediným akcionárom SPP;

  • Zápočet pohľadávok SPP z titulu predaja 49% SPP Infrastructure a záväzku z titulu nákupu 49% vlastných akcií SPP. Kompenzácia ekonomických benefitov a nákladov (pričom v rámci reorganizácie budú takisto vyhodnotené a vysporiadané doteraz dohodnuté kompenzácie zachovávajúce princíp daňovej neutrality);

  • Zníženie základného imania na SPP Infrastructure a následný zápočet záväzku zo zníženia základného imania voči pohľadávkam za SGH a SPP; a

  • SPP deklaruje dividendy vo výške 51% očakávanej distribúcie akcionárom jedinému akcionárovi FNM.

(Zdroj: Informácia o preferovanom spôsobe reorganizácie skupiny spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. | MH SR)


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.



Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Eustream otestuje prepravu vodíka v slovenských plynovodoch

Eustream otestuje prepravu vodíka v slovenských plynovodoch

SPP – distribúcia v rámci spoločného projektu plynárenských spoločností preskúma možnosti distribúcie vodíka, Nafta sa zameria na uskladňovanie vodíka.

Matka Slovnaftu mení stratégiu, zameria sa na vodík, pokročilé biopalivá a odpad

Matka Slovnaftu mení stratégiu, zameria sa na vodík, pokročilé biopalivá a odpad

Nemôžete byť udržateľní bez generovania výnosov, zdôrazňuje šéf skupiny MOL Hernádi.

VSD sa presadila v zahraničí, elektroenergetické stavby buduje v Maďarsku aj Česku

VSD sa presadila v zahraničí, elektroenergetické stavby buduje v Maďarsku aj Česku

Špecifické projekty Východoslovenská distribučná realizuje aj na úrovniach veľmi vysokého a zvlášť vysokého napätia. Využíva pri tom najmodernejšie technológie.