VSDS
INNOGY
INNOGY

Čím viac sa hýbete, tým viac iWattov zarobíte. Nová aplikácia odmeňuje za pohyb

Energiu, ktorú pohybom vyvárate, mobilná aplikácia iWatt premieňa na virtuálnu menu.

iWatt

Foto: iWatt

Aplikácia iWatt je slovenská novinka, ktorá vás odmeňuje za každú pohybovú aktivitu. Počíta sa bežná chôdza a každý šport. Cieľom aplikácie je motivovať k pohybu pre dobrú vec.

Energiu, ktorú jej používatelia pohybom vytvárajú, aplikácia premieňa na virtuálnu menu – iWatty. Tie sa vám ukladajú na účet a pár klikmi ich môžete venovať obľúbenému športovému klubu.

Viete tak finančne podporiť napríklad klub, kam chodíte vy, vaše deti alebo vaši priatelia. Doposiaľ tak športové kluby získali spolu 30 000 eur.

Aplikáciu iWatt vyvinul rovnomenný slovenský start-up, partnerom projektu je spoločnosť innogy Slovensko.

„Pre výpočet iWattov používame celkom zložitý vzorec, v ktorom berieme v úvahu typ aktivity, ich trvanie a prekonanú vzdialenosť. Čím kvalitnejší výkon podáte, tím viac iWattov vám pripíšeme. Ak to ale so športom preženiete, viac iWattov tím nezískate. Z aktivity, ktorá trvá dlhšie než štyri hodiny, vám započítame už len 10% iWattov,“ uvádza iWatt.

Viessmann rezerva

iWatty sa užívateľovi ukladajú na jeho účet do virtuálnej batérie. Podobne ako v prípade skutočných batérií, aj táto sa postupom času „vybíja.“ Z vášho účtu sa každý deň odpočíta približne jedno percento jeho hodnoty.

Ako to funguje?

Aplikácia iWatt funguje veľmi jednoducho. Stačí si stiahnuť aplikáciu do vášho mobilu a zbierať body za každý fyzický pohyb. Okrem športových aktivít vymení za body aj večernú prechádzku či cestu do práce. Bezplatná aplikácia je dostupná na Google Play aj Apple Store.

Mnohí ľudia si „trackujú“ beh, bicyklovanie alebo turistiku po horách. Appka iWatt sa synchronizuje s mobilnými aplikáciami, ktoré zaznamenávajú náš pohyb z hodiniek, náramkov alebo priamo zo smartfónu a vymenia ho za virtuálne iWatty.

Aplikáciu aktuálne využíva 26 000 ľudí a do projektu je zapojených takmer 5 000 klubov. Online prihlasovanie športových klubov je však aj naďalej otvorená.

„Finančné dary udeľujeme pravidelne každé 3 mesiace. Viac aktívnych členov pre konkrétny klub znamená vyššiu šancu na získanie peňazí. Presvedčte priaznivcov svojho klubu, aby si nainštalovali aplikáciu iWatt a pomohli vám i sebe zároveň,“ uvádza iWatt.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Máte dotáciu zo Zelenej domácnostiam II? Na inštaláciu zariadenia dostanete viac času

Máte dotáciu zo Zelenej domácnostiam II? Na inštaláciu zariadenia dostanete viac času

SIEA predlžuje platnosť vydaných poukážok na tepelné čerpadlá, fotovoltické panely, kotly na biomasu a slnečné kolektory o dva mesiace.

Výrobcovia zelenej energie o podporu neprídu, do novembra však musia uhradiť nedoplatky

Výrobcovia zelenej energie o podporu neprídu, do novembra však musia uhradiť nedoplatky

Novela zákona o podpore obnoviteľných zdrojov dala podporovaným výrobcom z „čierneho zoznamu ÚRSO“ druhú šancu.

Li-ion batérie chcú vyrábať už v budúcom roku. Tu sú prvé detaily o závode InoBat pri Trnave

Li-ion batérie chcú vyrábať už v budúcom roku. Tu sú prvé detaily o závode InoBat pri Trnave

Prvý veľký závod na lítium-iónové batérie na Slovensku bude vyrábať batérie pre elektromobily „na mieru.“ Zamestná viac ako 150 ľudí.