VSE
VSE
Belimo 2

Bosch Condens 9000i je novinkou na trhu kondenzačných kotlov

Spoločnosť Robert Bosch predstavila novinku v rade plynových kondenzačných kotlov určených pre vykurovanie a ohrev teplej vody.

Bosch Condens 9000i je novinkou na trhu kondenzačných kotlov

Foto: Bosch

Okrem kondenzačného kotla Logamax plus GB192i (venovali sme sa mu tento týždeň) predstavil produktový manažér Pavol Kadlec aj novú generáciu kotlov CONDENS 9000i, ktorá sa bude na slovenskom trhu po prvýkrát predávať pod značkou Bosch.

Nová generácia týchto plynových kondenzačných kotlov umožňuje pripojenie k internetu a je prvým výsledkom značky Bosch, ktorá je zameraná na vývoj intuitívnych riešení vykurovania pre „inteligentné domácnosti“.

Okrem nástenných modelov bude k dispozícii rovnako kompaktné stacionárne prevedenie so vstavaným zásobníkom teplej vody.

Kotol CONDUCTUS 9000i má dotykový ovládací panel, ktorý je umiestnený vo vnútri výklopného panelu. Textový displej vedie užívateľa intuitívne k základnému nastaveniu. Regulátor CW 400 je umiestnený za dotykovou obrazovkou a objaví sa po otvorení displeja v užívateľsky príjemnej ergonomickej pozícii.

kotol boschDizajn kotlov rady CONDENS bol navrhnutý s cieľom zabezpečiť jednoduchú a rýchlu inštaláciu, zapojenie, uvedenie do prevádzky a údržbu.

Montážna lišta zjednodušuje inštaláciu na stenu.

Kotly Condens majú rovnaké pripojovacie rozmery ako predchádzajúce typy kotlov značky Junkers, to znamená, že pri výmene staršieho modelu kotla nie je potrebné riešiť veľké stavebné úpravy, postačí len vybrať vhodnú náhradu.

To umožňuje technikovi jednoduché upevnenie kondenzačného kotla na stenu, pričom hneď na začiatku inštalácie ušetrí veľa času.

Technik má zároveň jednoduchý prístup k všetkým komponentom zariadenia a servisným funkciám.

Písmenko „i“ v názve rady znamená, že kotly sú pripravené pre pripojenie k internetu pomocou integrovateľného IP modulu a užívatelia ich tak môžu vďaka aplikácii Junkers Home ovládať prostredníctvom svojich inteligentných telefónov.

Kotol je možné taktiež veľmi jednoducho začleniť do už existujúcej platformy „inteligentnej domácnosti“. V budúcnosti umožní online platforma HomeCom Pro profesionálnym servisným partnerom prístup do vykurovacích systémov zákazníkov práve prostredníctvom internetu, v prípade potreby tak budú môcť zasiahnuť aj na diaľku.

Plynový kondenzačný závesný kotol CONDENS 9000i je dodávaný v štyroch výkonových variantoch – 20, 30, 40 a 50 kW.

Výkonový rozsah môže byť regulovateľný v rozsahu až 1:10, takže napríklad 30 kW kotol môže znížiť svoj výkon až na 3 kW. V kombinácii s bezdrôtovými termostatmi TV 100 RF dosahuje kotol CONDENS 9000i energetickú účinnosť triedy A+, a ide tak o jedno z energeticky najefektívnejších zariadení svojej kategórie.

Stacionárny variant s integrovaným zásobníkom CONDENS 9000i M, ktorý zaberá plochu iba 60 x 67 cm, môže byť vybavený niekoľkými vykurovacími okruhmi alebo hydraulickým systémom pre pripojenie solárneho systému pre ohrev teplej vody alebo podporu vykurovania.

K dispozícii sú dva varianty výkonu – 20 alebo 30 kW, ktoré sú vybavené zásobníkmi v objeme 100, 150 alebo 210 litrov vody. Výsledkom využitia novej technológie prípravy teplej vody je dvakrát rýchlejší ohrev než u starších typov.

Nové kotly Bosch CONDENS 9000i nájdu svojich prvých zákazníkov od októbra tohoto roku.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Optimálne využívanie energií sa týka mnohých oblastí, a to nám pomáha rásť, hovorí Naďa Hartmann. ESCO Slovensko má pod sebou už osem dcérskych spoločností.

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Veľkokapacitná batéria optimalizuje využívanie elektriny z fotovoltiky v priemyselnom areáli.

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

23. ročník vedecko-odbornej konferencie SSTP s témou "Vnútorné prostredie a energetická náročnosť budov so vzduchotechnikou" sa uskutoční v polovici júna v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

X
X
X
X