Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Aj cestovný ruch potrebuje elektroenergetickú infraštruktúru

Zástupcovia Mesta Vysoké Tatry a spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) podpísali 18. júna Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Aj cestovný ruch potrebuje elektroenergetickú infraštruktúru

Foto: VSD

Nejde o prvé partnerstvo takéhoto druhu medzi obidvoma stranami. Dnešným podpisom nadviazali na memorandum spred 7 rokov a rozšírili spoluprácu na ďalšie oblasti. A keďže hovoríme o Vysokých Tatrách, aktivity sa týkajú najmä cestovného ruchu a podmienok pre jeho ďalší rozvoj. VSD ráta s výraznými infraštrukturálnymi investíciami pre mesto, a to už v roku 2020.

„Špecifikom Mesta Vysoké Tatry je vysoký podiel turistov, takže nehovoríme len o potrebách samosprávy a domácich, ale aj najnavštevovanejšej turistickej atrakcie Slovenska. A k tomu patria moderné, úsporné a ekologické technológie s dostatočnou kapacitou pre nápor a najvyššie nároky návštevníkov,“ uviedol Ing. Jaroslav Hrušč, riaditeľ divízie Sieťový obchod vo VSD.

Jaroslav Hrušč, Ján MokošJán Mokoš a Jaroslav Hrušč | Foto: VSD

Predmetom spolupráce teda bude nielen základná elektroenergetická infraštruktúra, ale takisto e-mobilita a podpora jej rozvoja ako ekologický trend, ktorý svojou prvou verejnou bezplatnou nabíjacou stanicou v Košiciach a neskôr aj v Starom Smokovci cez e-zraz elektromobilov naštartovala na Slovensku práve Skupina VSE Holding, do ktorej patrí aj Východoslovenská distribučná.

VSD ďalej ponúkla mestu pomocnú ruku v oblasti energetického manažmentu a energetických riešení šitých na mieru, verejného osvetlenia, internetizácie a podobne.

Spokojnosť z pokračovania v úspešnej spolupráci vyjadril aj primátor mesta Vysoké Tatry Ing. Ján Mokoš: „Nakoľko kooperácia so spoločnosťou VSD v uplynulých rokoch sa ukázala ako veľmi úspešná, som rád, že na ňu nadviažeme a spoločnými silami zapracujeme na skvalitnení života v našom meste. Napredovať a nezaháľať v úsilí byť moderným centrom európskeho významu je pre nás prioritou, takže tento krok vítam.“


Východoslovenská distribučná je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.sk.


Mohlo by vás zaujímať

Chladiace boxy v obchodoch by mohli poskytovať frekvenčné služby v sieti

Chladiace boxy v obchodoch by mohli poskytovať frekvenčné služby v sieti

Zariadenia na uchovávanie mrazených potravín môžu vytvoriť veľkú virtuálnu batériu a zároveň znížiť reťazcom náklady na energie.

Spišskej Novej Vsi prinesie memorandum investície aj úspory na elektrine

Spišskej Novej Vsi prinesie memorandum investície aj úspory na elektrine

Zástupcovia Mesta Spišská Nová Ves a spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) podpísali 18. júna 2019 Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Moderné verejné osvetlenie

Moderné verejné osvetlenie

Verejné osvetlenie je bezpochyby veľmi dôležitým prvkom každej obce a pre obyvateľov má mimoriadny význam. Osvetlenie ulíc, ciest, parkov a iných verejných priestranstiev zvyšuje celkovú bezpečnosť a komfort občanov a najmä preto si zaslúži náležitú pozornosť.