Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Aj cestovný ruch potrebuje elektroenergetickú infraštruktúru

Zástupcovia Mesta Vysoké Tatry a spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) podpísali 18. júna Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Aj cestovný ruch potrebuje elektroenergetickú infraštruktúru

Foto: VSD

Nejde o prvé partnerstvo takéhoto druhu medzi obidvoma stranami. Dnešným podpisom nadviazali na memorandum spred 7 rokov a rozšírili spoluprácu na ďalšie oblasti. A keďže hovoríme o Vysokých Tatrách, aktivity sa týkajú najmä cestovného ruchu a podmienok pre jeho ďalší rozvoj. VSD ráta s výraznými infraštrukturálnymi investíciami pre mesto, a to už v roku 2020.

„Špecifikom Mesta Vysoké Tatry je vysoký podiel turistov, takže nehovoríme len o potrebách samosprávy a domácich, ale aj najnavštevovanejšej turistickej atrakcie Slovenska. A k tomu patria moderné, úsporné a ekologické technológie s dostatočnou kapacitou pre nápor a najvyššie nároky návštevníkov,“ uviedol Ing. Jaroslav Hrušč, riaditeľ divízie Sieťový obchod vo VSD.

Jaroslav Hrušč, Ján MokošJán Mokoš a Jaroslav Hrušč | Foto: VSD

Predmetom spolupráce teda bude nielen základná elektroenergetická infraštruktúra, ale takisto e-mobilita a podpora jej rozvoja ako ekologický trend, ktorý svojou prvou verejnou bezplatnou nabíjacou stanicou v Košiciach a neskôr aj v Starom Smokovci cez e-zraz elektromobilov naštartovala na Slovensku práve Skupina VSE Holding, do ktorej patrí aj Východoslovenská distribučná.

VSD ďalej ponúkla mestu pomocnú ruku v oblasti energetického manažmentu a energetických riešení šitých na mieru, verejného osvetlenia, internetizácie a podobne.

Spokojnosť z pokračovania v úspešnej spolupráci vyjadril aj primátor mesta Vysoké Tatry Ing. Ján Mokoš: „Nakoľko kooperácia so spoločnosťou VSD v uplynulých rokoch sa ukázala ako veľmi úspešná, som rád, že na ňu nadviažeme a spoločnými silami zapracujeme na skvalitnení života v našom meste. Napredovať a nezaháľať v úsilí byť moderným centrom európskeho významu je pre nás prioritou, takže tento krok vítam.“


Východoslovenská distribučná je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.sk.


Mohlo by vás zaujímať

Má zónová regulácia vykurovania zmysel aj v menších rodinných domoch?

Má zónová regulácia vykurovania zmysel aj v menších rodinných domoch?

Vedci zo Stavebnej fakulty STU Bratislava simulovali interakciu vykurovanej a nevykurovanej miestnosti pre rôzne systémy vykurovania, parametre výmeny vzduchu a konštrukcie deliacej priečky.

Koľko stojí klimatizácia pre domácnosť? Cena závisí od viacerých faktorov

Koľko stojí klimatizácia pre domácnosť? Cena závisí od viacerých faktorov

Porovnanie ukazuje, že cena klimatizácie vrátane inštalácie sa pohybuje zhruba od 1000 eur. Prevádzka klimatizácie v najteplejšej časti roka stojí do 10 eur mesačne.

Aj firmy v energetickom priemysle potrebujú fungujúcu údržbu

Aj firmy v energetickom priemysle potrebujú fungujúcu údržbu

Výrobcovia elektriny, tepla, kotlov a ďalšie výrobné i nevýrobné firmy v energetickom priemysle ocenia, ak budú ich zamestnanci údržby pracovať na ergonomickom a bezpečnom pracovisku s čo najlepším vybavením.