VSDS
VSDS
INNOGY

Aj cestovný ruch potrebuje elektroenergetickú infraštruktúru

Zástupcovia Mesta Vysoké Tatry a spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) podpísali 18. júna Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Aj cestovný ruch potrebuje elektroenergetickú infraštruktúru

Foto: VSD

Nejde o prvé partnerstvo takéhoto druhu medzi obidvoma stranami. Dnešným podpisom nadviazali na memorandum spred 7 rokov a rozšírili spoluprácu na ďalšie oblasti. A keďže hovoríme o Vysokých Tatrách, aktivity sa týkajú najmä cestovného ruchu a podmienok pre jeho ďalší rozvoj. VSD ráta s výraznými infraštrukturálnymi investíciami pre mesto, a to už v roku 2020.

„Špecifikom Mesta Vysoké Tatry je vysoký podiel turistov, takže nehovoríme len o potrebách samosprávy a domácich, ale aj najnavštevovanejšej turistickej atrakcie Slovenska. A k tomu patria moderné, úsporné a ekologické technológie s dostatočnou kapacitou pre nápor a najvyššie nároky návštevníkov,“ uviedol Ing. Jaroslav Hrušč, riaditeľ divízie Sieťový obchod vo VSD.

Jaroslav Hrušč, Ján MokošJán Mokoš a Jaroslav Hrušč | Foto: VSD

Predmetom spolupráce teda bude nielen základná elektroenergetická infraštruktúra, ale takisto e-mobilita a podpora jej rozvoja ako ekologický trend, ktorý svojou prvou verejnou bezplatnou nabíjacou stanicou v Košiciach a neskôr aj v Starom Smokovci cez e-zraz elektromobilov naštartovala na Slovensku práve Skupina VSE Holding, do ktorej patrí aj Východoslovenská distribučná.

VSD ďalej ponúkla mestu pomocnú ruku v oblasti energetického manažmentu a energetických riešení šitých na mieru, verejného osvetlenia, internetizácie a podobne.

Spokojnosť z pokračovania v úspešnej spolupráci vyjadril aj primátor mesta Vysoké Tatry Ing. Ján Mokoš: „Nakoľko kooperácia so spoločnosťou VSD v uplynulých rokoch sa ukázala ako veľmi úspešná, som rád, že na ňu nadviažeme a spoločnými silami zapracujeme na skvalitnení života v našom meste. Napredovať a nezaháľať v úsilí byť moderným centrom európskeho významu je pre nás prioritou, takže tento krok vítam.“


Východoslovenská distribučná je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.sk.


Mohlo by vás zaujímať

Vykurovanie rodinného domu plynom alebo elektrinou?

Vykurovanie rodinného domu plynom alebo elektrinou?

Vedecká štúdia porovnala ekonomický, environmentálny a energetický dopad dvoch zdrojov energie v nízkoenergetickom dome.

Vykurovanie domu krbovým telesom môže zvýšiť jeho energetickú hospodárnosť

Vykurovanie domu krbovým telesom môže zvýšiť jeho energetickú hospodárnosť

Analýza porovnáva zdroje tepla v rodinnom dome energetickej triedy A1 a zmeny nutné k preradeniu do vyššej triedy A0 s takmer nulovou potrebou energie.

Kotly na pelety môžu skvalitniť vypálenie destilátu v pálenici

Kotly na pelety môžu skvalitniť vypálenie destilátu v pálenici

Energetický potenciál spaľovania drevných peliet sa osvedčuje aj v pestovateľských páleniciach pri výrobe destilátu.