Súčasné dianie na energetických trhoch môže vyvolávať pochybnosti o zámere deregulovať dodávky elektriny a plynu, ako to vyplýva z programového vyhlásenia vlády. Na konferencii Česko-slovenské energetické fórum sa preto debatovalo aj na túto tému.
“Je to záležitosť primárnej legislatívy. Súčasná situácia z pohľadu regulátora nie je o tom, či je tu regulovaný alebo neregulovaný trh, alebo že by sme nemali ísť cestou liberalizácie. Je to práve moment, kde môžeme využiť skúsenosti na vytvorenie mechanizmov do zlého počasia. Nedá sa dopredu premyslieť všetko, čo život prináša,” myslí si Andrej Juris, predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).
Zostáva vám 65% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.