“Ľudia vo všeobecnosti považujú elektrinu za samozrejmosť. Stlačíme gombík a je svetlo. Zapneme ovládač a môžeme sledovať televíziu. Za túto ‘samozrejmosť’ vďačíme 140 rokom budovania elektrizačných sústav a vzťahov medzi výrobcami, prepravcami a distribútormi. Tieto veci sa zmenia,” uviedol Peter Dovhun, generálny riaditeľ Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy (SEPS) na úvod tretieho ročníka konferencie Česko-slovenské energetické fórum.
Prevádzkovateľ musí vyhodnocovať vplyv pridávania nových zdrojov a ich zloženia v sústave. “Či pôjde o plynové, jadrové kapacity. Čo sa stane, ak pridáme elektrolyzéry? Bude vodík slúžiť ako palivo, alebo aj ako prostriedok flexibility pre sústavu? Čo bude znamenať prechod oceliarní na elektrické oblúkové pece?”
Zostáva vám 72% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.