Eversheds Sutherland

Štát plánuje príspevky na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie

Rezort dopravy predložil do pripomienkového konania novelu zákona o energetickej hospodárnosti budov.

Štát plánuje príspevky na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie
Foto: Fotolia

Vláda SR sa v programovom vyhlásení vlády SR zaviazala pokračovať v programe zatepľovania stavieb s tým, že bude administratívne zjednodušený. Ministerstvo dopravy a výstavby chce preto teraz novelizovať zákon o energetickej hospodárnosti budov.

"Pre realizáciu tohto opatrenia a zintenzívnenie obnovy rodinných domov sa navrhuje znížiť počet požadovaných príloh k žiadosti o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu," uvádza ministerstvo.

Národný plán zameraný na zvyšovanie počtu budov s takmer nulovou potrebou energie počíta s tým, že všetky nové budovy musia od 31. decembra 2020 dosiahnuť úroveň výstavby s takmer nulovou potrebou energie.

Takmer nulová spotreba energie budovy sa podľa ministerstva dá dosiahnuť efektívnou a kvalitnou tepelnou ochranou budovy  a vo vysokej miere energiou získanou z obnoviteľných zdrojov energie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)