Žilinská teplárenská V Žiline spustili veľké kogeneračné jednotky, projekt pre tepláreň realizovali slovenské a české firmy Na koniec uhlia si jedna z najväčších slovenských teplární ešte musí počkať. Čo v Žiline stopli, pri Ostrave postavia. Aby sa zbavili uhlia, chcú multipalivový kotol Veľký teplárenský projekt nabral sklz, ale teraz sa blíži k realizácii. Plánujú nový kotol. Štátne teplárne ukázali projekt pre Žilinu, uhlie tak skoro neskončí Odporúčame Pôvodný zámer využívať biomasu v kombinácii s palivom z odpadu už prešiel cez EIA, ale MH Teplárenský holding ho opustil. Štátne teplárne opustili zámer postaviť multipalivový kotol. Pre Žilinu majú nový plán Odporúčame Žilinská tepláreň stále páli uhlie. Zámerom bolo postaviť kotol, ktorý bude využívať palivo z odpadu a biomasu. Najviac tepla dodávajú štátne teplárne, nasleduje Veolia, ukazuje štatistika Dodávateľov tepla na Slovensku z roka na rok ubúda. Poradie najväčších sa nemení. Zmenili plán. Štátne teplárne chceli uhlie opustiť do roku 2023, ale pália ho ďalej Odporúčame Uhlie stále využívajú veľké teplárne v Košiciach a Žiline. Zisťovali sme, do kedy s ním rátajú. Teplo z odpadu bude, ak pomôže štát, vraví výrobca Tepláreň má predbežne zabezpečenú dodávku tuhého alternatívneho paliva pre multipalivový kotol. Teplo z odpadu pokryje časť potreby. Teraz rekonštruujú rozvody, o tri roky chcú multipalivový kotol. Tepláreň v Žiline čakajú zmeny Štátnych teplárov sme sa pýtali na podrobnosti o nových investíciách. Súčasťou plánov sú aj kogeneračné jednotky. Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia. Najväčší výrobca tepla na Slovensku znížil spotrebu uhlia o 39 %. Stavil na iné palivá Skupina teplární vlani zvýšila dodávky tepla aj výrobu elektriny. Staršie články
V Žiline spustili veľké kogeneračné jednotky, projekt pre tepláreň realizovali slovenské a české firmy Na koniec uhlia si jedna z najväčších slovenských teplární ešte musí počkať.
Čo v Žiline stopli, pri Ostrave postavia. Aby sa zbavili uhlia, chcú multipalivový kotol Veľký teplárenský projekt nabral sklz, ale teraz sa blíži k realizácii.
Plánujú nový kotol. Štátne teplárne ukázali projekt pre Žilinu, uhlie tak skoro neskončí Odporúčame Pôvodný zámer využívať biomasu v kombinácii s palivom z odpadu už prešiel cez EIA, ale MH Teplárenský holding ho opustil.
Štátne teplárne opustili zámer postaviť multipalivový kotol. Pre Žilinu majú nový plán Odporúčame Žilinská tepláreň stále páli uhlie. Zámerom bolo postaviť kotol, ktorý bude využívať palivo z odpadu a biomasu.
Najviac tepla dodávajú štátne teplárne, nasleduje Veolia, ukazuje štatistika Dodávateľov tepla na Slovensku z roka na rok ubúda. Poradie najväčších sa nemení.
Zmenili plán. Štátne teplárne chceli uhlie opustiť do roku 2023, ale pália ho ďalej Odporúčame Uhlie stále využívajú veľké teplárne v Košiciach a Žiline. Zisťovali sme, do kedy s ním rátajú.
Teplo z odpadu bude, ak pomôže štát, vraví výrobca Tepláreň má predbežne zabezpečenú dodávku tuhého alternatívneho paliva pre multipalivový kotol. Teplo z odpadu pokryje časť potreby.
Teraz rekonštruujú rozvody, o tri roky chcú multipalivový kotol. Tepláreň v Žiline čakajú zmeny Štátnych teplárov sme sa pýtali na podrobnosti o nových investíciách. Súčasťou plánov sú aj kogeneračné jednotky.
Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia.
Najväčší výrobca tepla na Slovensku znížil spotrebu uhlia o 39 %. Stavil na iné palivá Skupina teplární vlani zvýšila dodávky tepla aj výrobu elektriny.