Žilinská teplárenská MH Teplárenský holding preberá po Ľubošovi Lopatkovi nový generálny riaditeľ Vznikajúci holding štátnych teplární má byť najväčším výrobcom tepla na Slovensku. Drahé povolenky a plyn tlačia aj na ceny tepla. Štátni teplári prezradili, ako nárast cien stlmia V energetickom mixe šestice štátnych teplární má byť viac drevnej štiepky, ale aj nerecyklovateľný odpad, biometán a geotermálna energia. Aké palivá využívajú slovenské teplárne a koľko stoja? Tu sú najnovšie údaje ÚRSO Polovicu produkcie veľkých teplární vlani predstavovala kombinovaná výroba elektriny a tepla. V palivovej základni dominoval zemný plyn. Desať firiem s najvyššími doplatkami na OZE a KVET dostalo 100 mil. eur. Pozrite si rebríček Medzi príjemcami najvyšších doplatkov prevládajú výrobcovia energie prostredníctvom kombinovanej výroby elektriny a tepla. Zelené zdroje vlani zinkasovali podporu 467 miliónov eur, najviac dostali fotovoltické elektrárne V absolútnom vyjadrení čerpali najvyššie „doplatky“ zariadenia na kombinovanú výrobu elektriny a tepla, ktoré využívali čierne a hnedé uhlie, zemný plyn či biomasu. Lopatka ukázal plán, ako chce zefektívniť štátne teplárne. Zlúčia sa do jednej akciovky Odporúčame Štátne teplárne v Bratislave, Košiciach, Martine, Trnave, Zvolene a Žiline ako samostatné podniky zaniknú. Vznikne tak najväčšia teplárenská firma na slovenskom trhu. Štátne teplárne sa vyhrabali zo straty, výnimkou sú Martinská a Zvolenská teplárenská Dôvody, prečo Martinská teplárenská a Zvolenská teplárenská skončili v strate, sa rôznia. Ľuboš Lopatka: Teplárne skončia s uhlím, alternatívou je odpad aj geotermálna energia Jedna zo štátnych teplární by mohla využívať zemný plyn v kombinácii s biometánom, hovorí v rozhovore generálny riaditeľ MH Manažment Ľuboš Lopatka. Štátne teplárne sú po rokoch v zisku. Šéf MH Manažmentu to pripisuje dvom faktorom Rok 2020 by mali štátne teplárne uzavrieť so ziskom 1,7 milióna eur. VIDEO: Sulík a Lopatka o úsporách a ďalších plánoch v štátnych teplárňach Teplárne by podľa Ľuboša Lopatku mohli energeticky zhodnocovať odpad. Staršie články
MH Teplárenský holding preberá po Ľubošovi Lopatkovi nový generálny riaditeľ Vznikajúci holding štátnych teplární má byť najväčším výrobcom tepla na Slovensku.
Drahé povolenky a plyn tlačia aj na ceny tepla. Štátni teplári prezradili, ako nárast cien stlmia V energetickom mixe šestice štátnych teplární má byť viac drevnej štiepky, ale aj nerecyklovateľný odpad, biometán a geotermálna energia.
Aké palivá využívajú slovenské teplárne a koľko stoja? Tu sú najnovšie údaje ÚRSO Polovicu produkcie veľkých teplární vlani predstavovala kombinovaná výroba elektriny a tepla. V palivovej základni dominoval zemný plyn.
Desať firiem s najvyššími doplatkami na OZE a KVET dostalo 100 mil. eur. Pozrite si rebríček Medzi príjemcami najvyšších doplatkov prevládajú výrobcovia energie prostredníctvom kombinovanej výroby elektriny a tepla.
Zelené zdroje vlani zinkasovali podporu 467 miliónov eur, najviac dostali fotovoltické elektrárne V absolútnom vyjadrení čerpali najvyššie „doplatky“ zariadenia na kombinovanú výrobu elektriny a tepla, ktoré využívali čierne a hnedé uhlie, zemný plyn či biomasu.
Lopatka ukázal plán, ako chce zefektívniť štátne teplárne. Zlúčia sa do jednej akciovky Odporúčame Štátne teplárne v Bratislave, Košiciach, Martine, Trnave, Zvolene a Žiline ako samostatné podniky zaniknú. Vznikne tak najväčšia teplárenská firma na slovenskom trhu.
Štátne teplárne sa vyhrabali zo straty, výnimkou sú Martinská a Zvolenská teplárenská Dôvody, prečo Martinská teplárenská a Zvolenská teplárenská skončili v strate, sa rôznia.
Ľuboš Lopatka: Teplárne skončia s uhlím, alternatívou je odpad aj geotermálna energia Jedna zo štátnych teplární by mohla využívať zemný plyn v kombinácii s biometánom, hovorí v rozhovore generálny riaditeľ MH Manažment Ľuboš Lopatka.
Štátne teplárne sú po rokoch v zisku. Šéf MH Manažmentu to pripisuje dvom faktorom Rok 2020 by mali štátne teplárne uzavrieť so ziskom 1,7 milióna eur.
VIDEO: Sulík a Lopatka o úsporách a ďalších plánoch v štátnych teplárňach Teplárne by podľa Ľuboša Lopatku mohli energeticky zhodnocovať odpad.