Košice Oceliarne, rafinéria, cementárne. Ktoré podniky na Slovensku vlani vypustili najviac emisií (+grafy) Odporúčame Poradie najväčších producentov emisií sa premiešalo. Pozreli sme sa, aké hodnoty firmy nahlásili za rok 2023. Nováky zatvoria, ale uhlie v slovenskej energetike nekončí. Vyrába sa z neho teplo aj elektrina Odporúčame Uhlie energetici nahrádzajú najmä plynom, ale plány rátajú aj s geotermálnou energiou a odpadom. Ako je to s uhlím v slovenskej energetike teraz? Otvorili výzvu z nových eurofondov. Na fotovoltické elektrárne a batérie ide 31 mil. eur Prvá energetická výzva z nového programového obdobia je určená pre firmy. Posúdia Vojany aj Košice. Štúdia zmapuje potenciál malých reaktorov, Slovensko získalo grant Štúdia uskutočniteľnosti sa zameria na päť lokalít v rôznych regiónoch Slovenska. Projekt bude financovať vláda USA. Vyčíslili náklady na košický geoterm. Vláda naň chce poslať milióny z európskych peňazí Pripravenosť projektu je vysoká, konštatuje ministerstvo. Zrealizovať sa má do roku 2026. Budujú inžinierske siete. Energetici už chystajú priemyselný park Valaliky pre Volvo Východoslovenská distribučná začala výstavbu prvej stavebnej prípojky a transformačnej stanice na vysokonapäťovej úrovni. Čo sľúbili v oblasti energií? Pozreli sme sa do volebných programov zvolených primátorov Energetická kríza sa stala témou aj v komunálnych voľbách. Zisťovali sme, k čomu sa zaviazali kandidáti, ktorí v nich uspeli. Skupina VSE Holding pozýva na Profesia days 2022 Skupina VSE Holding sa v dňoch 5. a 6. októbra 2022 v priestoroch košického Kulturparku predstaví ako zamestnávateľ, ktorému záleží na zamestnancoch i na udržateľnom podnikaní. Aj energetika má umelecký potenciál. Dôkazom toho je v poradí ôsma jedinečná trafostanica Východoslovenská distribučná (VSD) už štyri roky poskytuje priestor pre umelcov. Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia. Staršie články
Oceliarne, rafinéria, cementárne. Ktoré podniky na Slovensku vlani vypustili najviac emisií (+grafy) Odporúčame Poradie najväčších producentov emisií sa premiešalo. Pozreli sme sa, aké hodnoty firmy nahlásili za rok 2023.
Nováky zatvoria, ale uhlie v slovenskej energetike nekončí. Vyrába sa z neho teplo aj elektrina Odporúčame Uhlie energetici nahrádzajú najmä plynom, ale plány rátajú aj s geotermálnou energiou a odpadom. Ako je to s uhlím v slovenskej energetike teraz?
Otvorili výzvu z nových eurofondov. Na fotovoltické elektrárne a batérie ide 31 mil. eur Prvá energetická výzva z nového programového obdobia je určená pre firmy.
Posúdia Vojany aj Košice. Štúdia zmapuje potenciál malých reaktorov, Slovensko získalo grant Štúdia uskutočniteľnosti sa zameria na päť lokalít v rôznych regiónoch Slovenska. Projekt bude financovať vláda USA.
Vyčíslili náklady na košický geoterm. Vláda naň chce poslať milióny z európskych peňazí Pripravenosť projektu je vysoká, konštatuje ministerstvo. Zrealizovať sa má do roku 2026.
Budujú inžinierske siete. Energetici už chystajú priemyselný park Valaliky pre Volvo Východoslovenská distribučná začala výstavbu prvej stavebnej prípojky a transformačnej stanice na vysokonapäťovej úrovni.
Čo sľúbili v oblasti energií? Pozreli sme sa do volebných programov zvolených primátorov Energetická kríza sa stala témou aj v komunálnych voľbách. Zisťovali sme, k čomu sa zaviazali kandidáti, ktorí v nich uspeli.
Skupina VSE Holding pozýva na Profesia days 2022 Skupina VSE Holding sa v dňoch 5. a 6. októbra 2022 v priestoroch košického Kulturparku predstaví ako zamestnávateľ, ktorému záleží na zamestnancoch i na udržateľnom podnikaní.
Aj energetika má umelecký potenciál. Dôkazom toho je v poradí ôsma jedinečná trafostanica Východoslovenská distribučná (VSD) už štyri roky poskytuje priestor pre umelcov.
Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia.