V USA spustia prvú atómovú elektráreň po 20 rokoch
Nový blok elektrárne Watts Bars v štáte Tennessee
s výkonom 1400 MW svojimi dodávkami do siete nahradí niekoľko
uhoľných elektrární, ktoré postupne končia produkciu.
Elektráreň bola navrhnutá ešte v 60-tych rokoch a jej
výstavba trvala od roku 1972. Počas 80. rokov bola pozastavená
a obnovená až v roku 2007, pričom stavebné náklady sa
za toto obdobie takmer zdvojnásobili z 2,5 miliardy na 4,7
miliardy dolárov.<p></p>