emisné kvóty Môžu za obrovský rast cien emisných kvót špekulanti? Podniky volajú po zmenách v systéme obchodovania s CO2 kvótami a limitoch pre finančné subjekty. Na účte Envirofondu leží viac ako miliarda eur z predaja emisných kvót. Čerpanie viazne Príjmy Envirofondu vlani presiahli miliardu eur, väčšinu pritom tvorili prenesené prostriedky z predošlých rokov. Sulík: Zastavme obchodovanie s emisnými povolenkami Podľa ministra hospodárstva ide o umelú platbu, ktorá priamo nesúvisí s výrobou elektriny. Ministerstvá ukázali stratégiu pre Modernizačný fond. Miliardy si rozdelia priemysel a energetika Stratégia počíta s novými schémami štátnej pomoci aj s podporou pre individuálne projekty. Európske firmy vlani vyprodukovali menej emisií ako pred pandémiou. Slovensko vybočuje Ak však očistíme slovenských producentov emisií o jeden veľký podnik a jeho dcérsku firmu, tak na Slovensku klesli emisie v porovnaní s rokom 2019 o takmer päť percent. Slovensko kompenzuje priemysel za nepriame náklady uhlíka oproti iným štátom málo Slovenský priemysel vlani cez Environmentálny fond dostal kompenzácie na úrovni 4 % výnosov z dražieb emisných kvót. Vo Francúzsku, Holandsku či Fínsku išlo o desiatky percent. Ako pomôcť priemyslu? Environmentálny fond rýchle riešenia nevidí (VIDEO) Odporúčame Envirofond posiela priemyslu menej peňazí, ako určuje zákon, upozorňuje šéf RÚZ. Hromadenie výnosov z emisných kvót vo fonde je kreatívne účtovníctvo, hovorí štátny tajomník rezortu financií. Zo stámiliónov za emisné kvóty sa firmám vracia zlomok. Budajov rezort chce meniť zákon Environmentálny fond vlani cez tzv. kompenzácie nepriamych nákladov rozdelil štyri milióny eur. Z dražieb emisných kvót zinkasoval zhruba šesťdesiatkrát viac. Zo stámiliónov za emisné povolenky štát vracia firmám minimum, Sulík to chce zmeniť O prerozdeľovaní peňazí z predaja emisií v súčasnosti rozhoduje ministerstvo financií v spolupráci s ministerstvom životného prostredia. G-komponent sa zníži, ÚRSO chce okresať poplatok za prístup do distribučnej sústavy Regulátor v novele vyhlášky navrhuje aj nové sadzby pre IMS a nabíjačky pre elektromobily. Zmeniť sa má tiež zohľadňovanie cien emisných povoleniek pri výpočte oprávnených nákladov. Staršie články
Môžu za obrovský rast cien emisných kvót špekulanti? Podniky volajú po zmenách v systéme obchodovania s CO2 kvótami a limitoch pre finančné subjekty.
Na účte Envirofondu leží viac ako miliarda eur z predaja emisných kvót. Čerpanie viazne Príjmy Envirofondu vlani presiahli miliardu eur, väčšinu pritom tvorili prenesené prostriedky z predošlých rokov.
Sulík: Zastavme obchodovanie s emisnými povolenkami Podľa ministra hospodárstva ide o umelú platbu, ktorá priamo nesúvisí s výrobou elektriny.
Ministerstvá ukázali stratégiu pre Modernizačný fond. Miliardy si rozdelia priemysel a energetika Stratégia počíta s novými schémami štátnej pomoci aj s podporou pre individuálne projekty.
Európske firmy vlani vyprodukovali menej emisií ako pred pandémiou. Slovensko vybočuje Ak však očistíme slovenských producentov emisií o jeden veľký podnik a jeho dcérsku firmu, tak na Slovensku klesli emisie v porovnaní s rokom 2019 o takmer päť percent.
Slovensko kompenzuje priemysel za nepriame náklady uhlíka oproti iným štátom málo Slovenský priemysel vlani cez Environmentálny fond dostal kompenzácie na úrovni 4 % výnosov z dražieb emisných kvót. Vo Francúzsku, Holandsku či Fínsku išlo o desiatky percent.
Ako pomôcť priemyslu? Environmentálny fond rýchle riešenia nevidí (VIDEO) Odporúčame Envirofond posiela priemyslu menej peňazí, ako určuje zákon, upozorňuje šéf RÚZ. Hromadenie výnosov z emisných kvót vo fonde je kreatívne účtovníctvo, hovorí štátny tajomník rezortu financií.
Zo stámiliónov za emisné kvóty sa firmám vracia zlomok. Budajov rezort chce meniť zákon Environmentálny fond vlani cez tzv. kompenzácie nepriamych nákladov rozdelil štyri milióny eur. Z dražieb emisných kvót zinkasoval zhruba šesťdesiatkrát viac.
Zo stámiliónov za emisné povolenky štát vracia firmám minimum, Sulík to chce zmeniť O prerozdeľovaní peňazí z predaja emisií v súčasnosti rozhoduje ministerstvo financií v spolupráci s ministerstvom životného prostredia.
G-komponent sa zníži, ÚRSO chce okresať poplatok za prístup do distribučnej sústavy Regulátor v novele vyhlášky navrhuje aj nové sadzby pre IMS a nabíjačky pre elektromobily. Zmeniť sa má tiež zohľadňovanie cien emisných povoleniek pri výpočte oprávnených nákladov.