Karol Galek Pozvánka na odborné podujatie: Jesenná konferencia SPNZ Na septembrovej konferencii vystúpia vrcholní predstavitelia krajín V4 v oblasti energetiky a najväčších plynárenských spoločností na Slovensku. Eustream a GAZ-SYSTEM prepojili poľskú a slovenskú sieť, nový plynovod je takmer dokončený Historicky prvé plynovodné prepojenie s Poľskom má Slovensku okrem zabezpečiť prístup na globálny trh s LNG. Plynovod je zároveň technicky pripravený aj na primiešavanie vodíka. Na budúci rok bude možné pripojiť 95 MW nových zelených zdrojov Ministerstvo hospodárstva SR určilo na rok 2022 limity pre pripájanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE), kombinovanej výroby elektriny a tepla (KVET) a lokálnych zdrojov. SEPS vybrala nové predstavenstvo OKTE Novými členmi predstavenstva spoločnosti OKTE budú Miloš Bikár, Michal Cabala a Martin Švantner. Galek: Vodík a nízkouhlíkové plyny sú nákladovo najefektívnejšie riešenie dekarbonizácie Odporúčame Ministri EÚ sa dohodli na spoločnom postoji ohľadom revízie Nariadenia o transeurópskej energetickej infraštruktúre. Hovorilo sa však aj o taxonómii udržateľných financií v kontexte energetiky. Čo prinesie Národná vodíková stratégia? Sulík vysvetľoval, ako chce podporiť vodík (VIDEO) Po dobudovaní Mochoviec bude elektriny dostatok a namiesto regulácie spotrebných špičiek budeme riešiť opačný problém, výhodným riešením môže byť elektrolýza vodíka, hovorí minister hospodárstva. Firmy sľúbili Sulíkovi nižšiu spotrebu energie. Je to kontinuálny boj, tvrdí šéf jednej z nich (VIDEO) Energetická efektívnosť je o ekonomike aj životnom prostredí, zhodli sa šéfovia Mondi SCP, OFZ a Slovnaftu. S ministrom hospodárstva podpísali dohodu o znížení spotreby elektriny. Čo so stámiliónmi eur z emisných kvót? Sulík rokuje s Budajom, Budaj s Matovičom (VIDEO) Na účte Envirofondu sa nakopilo už 826 miliónov eur z predaja emisných kvót. Ministerstvo hospodárstva ich chce využiť pre priemysel a na spolufinancovanie podpory pre obnoviteľné zdroje, envirorezort zatiaľ nevie. Repowering bude pre niektorých výrobcov povinný. ÚRSO pripravuje vyhlášku (VIDEO) Ministerstvo chce natiahnuť podpore pre zelené elektrárne v čase, ročne sa tak má ušetriť 60 až 70 miliónov eur. Koncové ceny elektriny ale neklesnú, peniaze pôjdu na krytie historického dlhu voči distribučkám. Stop-stav po rokoch končí, do sústavy sa môže pripojiť 400 MW nových zelených zdrojov Limit pre pripájanie nových fotovoltických a veterných elektrární podľa MH SR postačí pre všetkých výrobcov, ktorí chcú do siete pripojiť nové elektrárne. Staršie články
Pozvánka na odborné podujatie: Jesenná konferencia SPNZ Na septembrovej konferencii vystúpia vrcholní predstavitelia krajín V4 v oblasti energetiky a najväčších plynárenských spoločností na Slovensku.
Eustream a GAZ-SYSTEM prepojili poľskú a slovenskú sieť, nový plynovod je takmer dokončený Historicky prvé plynovodné prepojenie s Poľskom má Slovensku okrem zabezpečiť prístup na globálny trh s LNG. Plynovod je zároveň technicky pripravený aj na primiešavanie vodíka.
Na budúci rok bude možné pripojiť 95 MW nových zelených zdrojov Ministerstvo hospodárstva SR určilo na rok 2022 limity pre pripájanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE), kombinovanej výroby elektriny a tepla (KVET) a lokálnych zdrojov.
SEPS vybrala nové predstavenstvo OKTE Novými členmi predstavenstva spoločnosti OKTE budú Miloš Bikár, Michal Cabala a Martin Švantner.
Galek: Vodík a nízkouhlíkové plyny sú nákladovo najefektívnejšie riešenie dekarbonizácie Odporúčame Ministri EÚ sa dohodli na spoločnom postoji ohľadom revízie Nariadenia o transeurópskej energetickej infraštruktúre. Hovorilo sa však aj o taxonómii udržateľných financií v kontexte energetiky.
Čo prinesie Národná vodíková stratégia? Sulík vysvetľoval, ako chce podporiť vodík (VIDEO) Po dobudovaní Mochoviec bude elektriny dostatok a namiesto regulácie spotrebných špičiek budeme riešiť opačný problém, výhodným riešením môže byť elektrolýza vodíka, hovorí minister hospodárstva.
Firmy sľúbili Sulíkovi nižšiu spotrebu energie. Je to kontinuálny boj, tvrdí šéf jednej z nich (VIDEO) Energetická efektívnosť je o ekonomike aj životnom prostredí, zhodli sa šéfovia Mondi SCP, OFZ a Slovnaftu. S ministrom hospodárstva podpísali dohodu o znížení spotreby elektriny.
Čo so stámiliónmi eur z emisných kvót? Sulík rokuje s Budajom, Budaj s Matovičom (VIDEO) Na účte Envirofondu sa nakopilo už 826 miliónov eur z predaja emisných kvót. Ministerstvo hospodárstva ich chce využiť pre priemysel a na spolufinancovanie podpory pre obnoviteľné zdroje, envirorezort zatiaľ nevie.
Repowering bude pre niektorých výrobcov povinný. ÚRSO pripravuje vyhlášku (VIDEO) Ministerstvo chce natiahnuť podpore pre zelené elektrárne v čase, ročne sa tak má ušetriť 60 až 70 miliónov eur. Koncové ceny elektriny ale neklesnú, peniaze pôjdu na krytie historického dlhu voči distribučkám.
Stop-stav po rokoch končí, do sústavy sa môže pripojiť 400 MW nových zelených zdrojov Limit pre pripájanie nových fotovoltických a veterných elektrární podľa MH SR postačí pre všetkých výrobcov, ktorí chcú do siete pripojiť nové elektrárne.