G-komponent Čo rozhodol Ústavný súd o G-komponente? Ústavný súd Slovenskej republiky dnes rozhodol o tzv. G-komponente. Prinášame vám podrobný rozbor toho, čo uviedol ústavný súd vo svojej tlačovej správe.<p></p> Ústavný súd rozhodne v najväčšom elektroenergetickom spore v histórii SR Dnes bude pojednávať Ústavný súd v Košiciach o protiústavnosti platby za rezerváciu výkonu výrobcu elektriny, tzv. G-komponentu. Takmer tretina poslancov NR SR považuje takýto poplatok za protiústavný a likvidujúci výrobcov zelenej energie. Ústavný súd bude rozhodovať o G-komponente Dňa 22. júna bude Ústavný súd SR na verejnom pojednávaní rozhodovať o zákonnosti poplatku nazývaného G-komponent. Tento poplatok zaťažuje tisíce výrobcov elektrickej energie na Slovensku, no zo všetkého najviac naňho doplácajú práve výrobcovia zelenej elektriny. Výrobcovia energie sa obávajú zvýšenia G-komponentu Slovenským výrobcom elektrickej energie hrozí, že poplatok nazývaný G-komponent, ktorý ich dnes zaťažuje a navyše sa jeho výška určuje protiprávnym a diskriminačným spôsobom, v blízkej budúcnosti opäť narastie. Hrozí opäť podobný scenár ako pred pár mesiacmi, kedy pri návrhu novely vyhlášky ÚRSO o cenovej regulácii v elektroenergetike navrhli všetky tri regionálne distribučné spoločnosti zvýšiť túto platbu na viac ako trojnásobok.
Čo rozhodol Ústavný súd o G-komponente? Ústavný súd Slovenskej republiky dnes rozhodol o tzv. G-komponente. Prinášame vám podrobný rozbor toho, čo uviedol ústavný súd vo svojej tlačovej správe.<p></p>
Ústavný súd rozhodne v najväčšom elektroenergetickom spore v histórii SR Dnes bude pojednávať Ústavný súd v Košiciach o protiústavnosti platby za rezerváciu výkonu výrobcu elektriny, tzv. G-komponentu. Takmer tretina poslancov NR SR považuje takýto poplatok za protiústavný a likvidujúci výrobcov zelenej energie.
Ústavný súd bude rozhodovať o G-komponente Dňa 22. júna bude Ústavný súd SR na verejnom pojednávaní rozhodovať o zákonnosti poplatku nazývaného G-komponent. Tento poplatok zaťažuje tisíce výrobcov elektrickej energie na Slovensku, no zo všetkého najviac naňho doplácajú práve výrobcovia zelenej elektriny.
Výrobcovia energie sa obávajú zvýšenia G-komponentu Slovenským výrobcom elektrickej energie hrozí, že poplatok nazývaný G-komponent, ktorý ich dnes zaťažuje a navyše sa jeho výška určuje protiprávnym a diskriminačným spôsobom, v blízkej budúcnosti opäť narastie. Hrozí opäť podobný scenár ako pred pár mesiacmi, kedy pri návrhu novely vyhlášky ÚRSO o cenovej regulácii v elektroenergetike navrhli všetky tri regionálne distribučné spoločnosti zvýšiť túto platbu na viac ako trojnásobok.