Tomáš Šimovič Sedimenty zmenšujú objem nádrží aj na Slovensku, niektoré elektrárne môžu mať problém Odporúčame Energetikov a vodohospodárov sme sa pýtali na aktuálny stav a riešenia. Štát otvoril megatender na práce za 137 miliónov eur. Ceny energií: Trh nie je príčinou drahej elektriny, zhodujú sa odborníci Súčasná cenotvorba elektriny funguje najlepšie v konkurenčných podmienkach. Iný systém by elektrinu mohol predražiť, zaznelo na konferencii. Aukcia podporila KVET, ale nové zdroje môžu zostať na papieri Odporúčame Elektriny je dostatok. Najcennejšou komoditou sa stáva flexibilita. Pozvánka: Flexibilita ako nástroj pre smart infraštruktúru, výrobu, obchod aj budovy Jubilejný, 20. ročník konferencie efocus je určený pre výrobcov OZE, investorov, poskytovateľov flexibility a technologické firmy. Brusel chystá ďalší energetický balíček. Experti vidia aj riziká EU Grids Package má zrýchliť výstavbu prenosovej a distribučnej siete. Experti volajú po systémovom prístupe, nie plátaní dier. Pozvánka na konferenciu: SAPI Energy Conference 2025 15. ročník medzinárodnej odbornej konferencie s aktuálnymi témami zo sveta udržateľnej energetiky a s účasťou expertov z rôznych oblastí. Spotreba elektriny klesá, no prognózy hovoria o prudkom raste. Aká bude realita? Bude nízky dopyt po elektrine pokračovať, alebo sa začne prejavovať elektrifikácia hospodárstva? Slovenské elektrárne plánujú batériové úložiská aj veľký solárny park Batériové úložiská majú vyrásť minimálne v štyroch rôznych lokalitách. Majú batériové úložiská potenciál pre poskytovanie podporných služieb? (ANKETA) Odpovedajú predstavitelia spoločností Slovenské elektrárne, Stredoslovenská energetika, IPESOFT, GreenBat a FUERGY.
Sedimenty zmenšujú objem nádrží aj na Slovensku, niektoré elektrárne môžu mať problém Odporúčame Energetikov a vodohospodárov sme sa pýtali na aktuálny stav a riešenia. Štát otvoril megatender na práce za 137 miliónov eur.
Ceny energií: Trh nie je príčinou drahej elektriny, zhodujú sa odborníci Súčasná cenotvorba elektriny funguje najlepšie v konkurenčných podmienkach. Iný systém by elektrinu mohol predražiť, zaznelo na konferencii.
Aukcia podporila KVET, ale nové zdroje môžu zostať na papieri Odporúčame Elektriny je dostatok. Najcennejšou komoditou sa stáva flexibilita.
Pozvánka: Flexibilita ako nástroj pre smart infraštruktúru, výrobu, obchod aj budovy Jubilejný, 20. ročník konferencie efocus je určený pre výrobcov OZE, investorov, poskytovateľov flexibility a technologické firmy.
Brusel chystá ďalší energetický balíček. Experti vidia aj riziká EU Grids Package má zrýchliť výstavbu prenosovej a distribučnej siete. Experti volajú po systémovom prístupe, nie plátaní dier.
Pozvánka na konferenciu: SAPI Energy Conference 2025 15. ročník medzinárodnej odbornej konferencie s aktuálnymi témami zo sveta udržateľnej energetiky a s účasťou expertov z rôznych oblastí.
Spotreba elektriny klesá, no prognózy hovoria o prudkom raste. Aká bude realita? Bude nízky dopyt po elektrine pokračovať, alebo sa začne prejavovať elektrifikácia hospodárstva?
Slovenské elektrárne plánujú batériové úložiská aj veľký solárny park Batériové úložiská majú vyrásť minimálne v štyroch rôznych lokalitách.
Majú batériové úložiská potenciál pre poskytovanie podporných služieb? (ANKETA) Odpovedajú predstavitelia spoločností Slovenské elektrárne, Stredoslovenská energetika, IPESOFT, GreenBat a FUERGY.