Domácnosti, ktoré odoberajú Zelenú energiu od VSE, sú udržateľnejšie | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSE
Belimo 2

Domácnosti, ktoré odoberajú Zelenú energiu od VSE, sú udržateľnejšie

Východoslovenská energetika nakupuje zelenú energiu od slovenských výrobcov.

elektrina

Foto: VSE

Extrémne horúce a suché letné dni, s ktorými počas posledného obdobia bojujeme, sú jedným z mnohých ukazovateľov, že sa naša planéta dramaticky rýchlo mení. Práve minimalizovanie produkcie CO2 by malo byť spoločným cieľom našej generácie.

Zmenu klímy, ktorá prebieha, je možné zmierniť, len ak všetci začneme myslieť udržateľnejšie a odhodláme sa vykročiť zelenším smerom. Jednou z možností, ako sa k tomuto cieľu priblížiť, je odber Zelenej energie od VSE, teda energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov (OZE). Tá ponúka aj mnohé iné pozitíva.

  • Už samotná výroba OZE má pozitívny vplyv na uhlíkovú neutralitu. Spoločnosť Východoslovenská energetika a.s. (VSE) nakupuje túto energiu od slovenských výrobcov a medzi zdroje poskytujúce záruky pôvodu elektriny patria vodné a slnečné elektrárne.
  • Zákazník sa spolu so Zelenou energiou môže podieľať na priaznivom rozvoji regiónu východného Slovenska skrz podporu zelených projektov. Od spustenia služby v apríli 2021 bolo podporených už 8 individuálnych projektov zameraných najmä na edukáciu a zvyšovanie povedomia o ochrane životného prostredia, zachovanie biodiverzity, zveľadenie obcí a miest, ochranu slovenských včiel či na samotné výsadby zelene.
  • Spoločnosť VSE, Nadácia VSE a zákazníci Zelenej energie doposiaľ podporili zelené projekty v sume viac ako 60 000 eur. Čím viac financií spoločne získame, tým väčší počet projektov podporíme.
  • Každá domácnosť s odberom Zelenej energie od VSE disponuje certifikátom o pôvode energie.

„Zelené zmeny vo VSE nevnímame ako potrebné pre vzdialenú budúcnosť, ale potrebné pre dnešok, pre naše deti a ich kvalitný život. Preto veríme, že práve naša služba je štartovacou čiarou mnohých domácností či firiem na trati s cieľom udržateľnosť. Zelenou energiou zákazníkom ponúkame možnosť angažovať sa a mať hmatateľný dosah na zelené dianie v regióne východného Slovenska, zároveň ňou otvárame priestor na realizáciu pestrej škále subjektov, ktoré pracujú na projektoch a menia našu krajinu. Ak vám téma ochrany životného prostredia nie je ľahostajná, budeme radi, ak sa k nám pridáte a podporíte udržateľnosť vašej domácnosti a koniec koncov celej krajiny,“ uviedol Juraj Bayer, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva vo VSE.

Viac informácií o službe Zelená energia, jej benefitoch či podporených projektoch nájdete na webovej stránke www.zelenaenergia.sk.


Spoločnosť VSE je komunikačným partnerom Energie-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: CARBON DAY 2023

Pozvánka na konferenciu: CARBON DAY 2023

Organizátor podujatia EkosPlus pozýva na odbornú konferenciu zameranú na klimaticko - energetickú politiku a obchodovanie s emisnými kvótami.

Pozvánka na konferenciu: Summit tepelných čerpadiel VVVZT 2023

Pozvánka na konferenciu: Summit tepelných čerpadiel VVVZT 2023

Slovenský zväz pre chladenie, klimatizáciu a tepelné čerpadlá pozýva odbornú verejnosť na medzinárodnú servisnú konferenciu a summit vedy - výskumu - výroby a vzdelávania.

Pozvánka: Európsky energetický summit 2023

Pozvánka: Európsky energetický summit 2023

Odborné podujatie pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR sa uskutoční v druhej polovici októbra v Bratislave.