Enesco

Zamestnancov SEPS, distribučiek aj atómiek treba očkovať prioritne, apeluje MH SR

Kritická infraštruktúra podľa rezortu hospodárstva potrebuje očkovanie už v prvej vlne vakcinácie.

Zamestnancov SEPS, distribučiek aj atómiek treba očkovať prioritne, apeluje MH SR
Foto: Depositphotos

Ministerstvo hospodárstva SR považuje za nevyhnutné, aby boli zamestnanci kritickej infraštruktúry a vybraných subjektov hospodárskej mobilizácie riadne zaočkovaní už v prvej fáze očkovania.

„Takýto bol a aj pôvodný plán, ktorý sa náhle zmenil a ich kľúčoví zamestnanci z očkovacieho plánu nakoniec vypadli,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek (SaS).

Pripomenul, že deti zamestnancov kritickej infraštruktúry sme pustili do škôl, aby rodičia mohli chodiť do práce, takže priznávame, že sú dôležití pre zabezpečenie chodu štátu.

„Pokiaľ ide ale o očkovanie, ktoré navyše opäť potrebujú iba kvôli nám, už to zrazu neplatí,“ dodal K. Galek.

Prenos a distirbúcia energií sú prioritou

Medzi zamestnancov tzv. kritickej infraštuktúry patria aj pracovníci viacerých energetických podnikov. Podľa K. Galeka de najmä o spoločnosti, ktoré zabezpečujú prenos a distribúciu energií alebo ich nosičov.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)