VSE predstaví prvý komplexný projekt Smart City | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
VSE
Belimo

VSE predstaví prvý komplexný projekt Smart City

Spoločnosť Východoslovenská energetika a.s. uvedie 8. decembra prvý komplexný Smart City projekt na Slovensku na medzinárodnom kongrese ITAPA.

VSE bude hovoriť o SMART CITY

Ilustračné foto: Fotolia

  • Aktuality |  07.12.2020 |  PR VSE | redakcia

„Je to jedinečná príležitosť ako priamo primátorom a starostom miest a obcí ponúknuť riešenie, ktoré funguje,“ hovorí  Miroslav Kulla, predseda predstavenstva a obchodný riaditeľ VSE a.s. a zároveň dodáva, „predstavíme prvý projekt, ktorého cieľom je pomôcť mestu Veľký Šariš na ceste k Smart City, a to na základe partnerstva so súkromným sektorom, ktorý prináša inteligentné riešenia a inovácie.“

Partnermi projektu sú Skupina Východoslovenská energetika Holding a SAS Slovakia s.r.o., spoločnosti Antik Telecom s.r.o. a Sensoneo j.s.a.

V popoludňajšom bloku konferencie Mestá budúcnosti bude diskutovať i primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. S konferenciou je spojená aj spoločnosť SAS Slovakia, patrí medzi jej strieborných partnerov.

Veľký Šariš je na ceste k Smart City

Na streche budovy mestského úradu Veľký Šariš sa už dnes vynímajú fotovoltické panely, ktoré boli spustené do prevádzky 10. novembra 2020. Mesto tak začalo využívať silu slnečného žiarenia na optimalizáciu nákladov na elektrinu. Komplexné riešenie zabezpečila VSE v rámci prvého komplexného projektu Smart City.

Komplexné riešenie fotovoltiky od VSE

VSE svojim zákazníkom ponúka komplexné riešenie v oblasti fotovoltiky. Zabezpečuje od žiadosti o pripojenie lokálneho zdroja pre prevádzkovateľa distribučnej siete, cez odbornú analýzu, technický návrh a projektovú dokumentáciu až po inštaláciu a servis.

Zároveň vie poradiť i vhodnú formu financovania projektu. Riešenia sú vhodné pre administratívne budovy, nemocnice, školy, priemyselné budovy, výrobné haly, hotely, reštaurácie a pod.

Fotovoltické panely sú pre mestský úrad ideálnym riešením, ako optimalizovať svoje náklady na elektrinu. Výroba elektrickej energie je najvyššia v čase najväčšej intenzity slnečného žiarenia, čo je v odpoludňajších hodinách. V tomto čase sa na úrade pracuje, elektrické zariadenia sú v prevádzke, a teda celá vyprodukovaná energia sa môže priamo spotrebovať.

VIESSMANN

Rozhodnutie vybudovať lokálny fotovoltický zdroj padlo ešte v marci tohto roka. Samotné práce začali v septembri a ukončili sa v novembri 2020. Následne sa zabezpečilo napojenie technológie do nadradenej IoT platformy. FVE Viessmann s výkonom 4,5 kW

Fotovoltická inštalácia od VSE je schopná merať vyrobenú elektrickú energiu, energiu spotrebovanú na mieste a energiu spotrebovanú zo siete.

Navyše je celá technológia napojená do existujúcej IoT platformy, vďaka ktorej mesto dokáže manažovať svoju spotrebu a sledovať spotrebu čistej zelenej energie.

V rámci projektu Skupina VSE Holding zabezpečuje napojenie tepelnej sústavy na meranie a reguláciu a následne na komplexnú IoT platformu, implementáciu smart metrov a sledovanie okamžitej spotreby, optimalizáciu OM, elektrifikáciu hradu, zavedenie optiky vo Veľkom Šariši a Kanaši ako aj inštaláciu FV panelov a sledovanie spotreby zelenej energie.

Zdroj: VSE

VSE je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.sk.Mohlo by vás zaujímať

Akcionári ČEZ-u majú našliapnuté na rekordne najvyššie dividendy v histórii

Akcionári ČEZ-u majú našliapnuté na rekordne najvyššie dividendy v histórii

Prudko rastúce ceny komodít zvyšujú zisk energetickej skupiny, ale aj komplikujú nákup a predaj energií.

Monitoring energetiky | 1. - 7. 8. 2022

Monitoring energetiky | 1. - 7. 8. 2022

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Moody´s: Slovensko udržalo rating A2, výhľad sa zhoršil na negatívny

Moody´s: Slovensko udržalo rating A2, výhľad sa zhoršil na negatívny

Ratingová agentúra považuje nepredvídateľnú situáciu pri dodávkach plynu z Ruska za najväčšiu hrozbu pre slovenskú ekonomiku.